Naktiniai skaitymai prie Pyvesos

Kiekvienas gavo po austinę juostelę dovanų
Liepos 18 dienos vakarą moterų eiliuotojų desantas iš Biržų nuriedėjo pas kaimynus švęsti 12-ųjų „Naktinių skaitymų prie Pyvesos“. Ant upelės Pyvesos kranto skambėjo eilės ir dainuojamoji poezija iki pat vėlumos.

Susirinko gausus būrys eiliuotojų iš aplinkinių rajonų. Biržų kraštą atstovavo net 2 komandos: eiliuotojų klubas „Versmė“ su Virginija Virkutiene priešakyje ir klubas „Svajokliai“ su jo siela Egidijumi Saldžiu. Dalyvavo ir „nepriklausoma siela“ – Zita Bėliakienė, kuri tikimės, įstos į versmiečių gretas.

Šis gražus vakaras buvo skirtas Pauliaus Širvio 100-osioms gimimo metinėms paminėti. Iš Vilniaus atvykęs kolektyvas „Nalšia“ buvo paruošęs meninę programą, kuri siejosisu poetu P. Širviu, jo gyvenimu ir eilėmis.

Skaitomas eiles keitė muzikiniai kolektyvai: „Romanika“ iš Pasvalio, Pamūšio kultūros namų kolektyvas, „Radasta“ iš Pakruojo, Renata Kaziliūnienė iš Pasvalio. O visus vakaro reikalus rikiavo Diliauskų skyriaus administratorė Gražina Paliulienė.

Prieš vidurnaktį pakvipo iš aplinkinių bendruomenių palapinių įvairūs kulinarinio paveldo patiekalų kvapai. Pakarštavoti galėjome „vėrtėnių“ su plaučiukais, varškele, užpiltais spirgais, mėgavomės kvapniais žagarėliais, skaniomis košėmis ir net virtomis krekenomis.

Po sočių naktipiečių laukė lazerių šou. Kas dar turėjo ką pasakyti, kas norėjo eiles paskaityti, vėl lipo ant scenos. Kas norėjo pagroti ar padainuoti, visa tai galėjo atlikti. Kaip pasakė Gražina Paliulienė: „prasided untrs užėjims“. Naktis ilga…

Susijusios naujienos