Mokiniai ir mokytojai bendraus „per ekraną“

Editos MIKELIONIENĖS nuotr.
„Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė: „Mokykla nuotoliniam mokymui pasiruošusi“.
Nuo kovo 30-osios pagal švietimo, mokslo ir sporto ministerijos nurodymą, pradėtas nuotolinis mokymas. Tai rimtas išbandymas mokytojams, mokiniams ir jų tėveliams. Kaip tam pasiruošė Biržų švietimo įstaigos, kuo gyvena mokytojai ir mokiniai?

Niekas nežino, kiek užtruks karantinas. Moksleivių atostogos daugeliui mokytojų buvo skirtos mokymuisi. Tiksliųjų mokslų atstovai jautėsi tvirčiau. Tuo tarpu kai kurie humanitarai nerimavo. Viena filologinį išsilavinimą turinti ir savo pavardės nenorėjusi skelbti mokytoja, atostogų metu ieškojo ir draugų pagalbos, teiravosi, kokiu būdu jai būtų paprasčiau ir kokybiškiau perteikti kalbos žinias mokiniams. Kadangi ji buvo linkusi daugiau bendrauti susitikdama su žmonėmis, o ne naudodamasi socialiniais tinklais, šiek tiek problemų kilo.

Biržų „Aušros“ pagrindinės mokyklos direktorė Saulė Venckūnienė praėjusį penktadienį sakė, kad jos kolektyvas jau pasiruošęs nuotoliniam mokymui, visi mokytojai jau pristatę darbo planus. Pirmąją savaitę bus daugiau orientuojamasi į pratybas. Pasak direktorės, yra įvairių situacijų, ne visi vaikai turi kompiuterius, dalis naudojasi tik telefonais. „Domimės įvairiomis mokymo platformomis. Pirmiausiai naudosimės EDUKA platforma. Yra ir skaitmeninės užduotys, ir vadovėliai. Mūsų informatikos mokytojos apmoko kitus mokytojus. Yra sudarytas nuotolinio mokymo aprašas. Tėvai yra gavę patarimus, kaip planuoti dieną,“ – kalbėjo direktorė Saulė Venckūnienė. Prasidėjus nuotolinio mokymo procesui, bus matoma, ką reikia keisti, ką būtina patobulinti.

Su tėveliais, pasak direktorės, daugiau bendrauja klasių vadovai, kol kas didesnių problemų nebuvo girdėti. Mokykla ruošia dalį kompiuterinės technikos mokiniams, kurie neturi kompiuterių. Mokytis turi ir tie, kurie namuose neturėjo dabar techninės įrangos.

Kai kas iš mokytojų galbūt ir stokoja reikalingų įgūdžių, tačiau dabar, pasak direktorės, yra puiki galimybė išmokti. Saulė Venckūnienė džiaugėsi irgi išmokusi su pavaduotojomis pasidaryti video konferenciją. Tai suteikia galimybę visoms pasitarti kartu, nes telefonu galima kalbėtis tik su vienu žmogumi. Mokyklos vadovė linksmai nusiteikusi kalbėjo, jog dabar daug kas patobulės, kaip sakė viena jos kolegė, šis laikas „bus spyris tobulinimosi link“. Mokytis teks tiek mokytojams, tiek mokiniams.

„Mūsų mokytojai ramūs. Kol kas nesulaukiau žinučių“, – vakar kalbėjo „Aušros“ pagrindinės mokyklos informatikos mokytoja Eglė Kulbienė. Per praėjusias dvi savaites jos kolegos išklausė keletą nuotolinių mokymo kursų, išsirinko mokymo platformą, kurioje bus skelbiamos užduotys mokiniams. Vertinimo ir ugdymo sistema EDUKA jau pažįstama tiek mokytojams, tiek mokiniams. Prie dienyno esančioje mokymo platformoje galima rasti skaitmeninius vadovėlius, metodinę medžiagą.

Pasak Eglės Kulbienės, jau vakar buvo pastebėta, jog yra trikdžių dėl didelės apkrovos, sunkiau vartyti dienyną. Į tai reikės atsižvelgti. Mokiniams nurodomos datos, kada turės atsiskaityti.

Moksleivių, regis, per daug negąsdina naujasis mokymosi būdas. Darant apklausą, informatikos mokytojai jie nerimo neišsakė. Daugelis jaunų žmonių mėgsta tarpusavyje kalbėtis internetu, kurdami video konferencijas, taip jie bendrauja ir su užsienyje gyvenančiais ir dirbančiais artimaisiais.

Biržų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Eugenijus Januševičius „Biržiečių žodžiui“ sakė, jog sužinojus, kad reikės mokyti nuotoliniu būdu, visos įstaigos ėmė ruoštis, pergalvojo, koks būdas jiems tinkamiausias. Vyko daug nuotolinių seminarų. „Šiandien sunkiausia diena, dienos pabaigoje matysime, kaip pavyks. Teko girdėti, kad jau kyla techninių problemų. Bet kokiu atveju kiekvienas naujas dalykas sukelia nerimą ir stresą. Šiuo atveju mokytojams, mokiniams, tėvams,“ – kalbėjo vedėjas.

Eugenijus Januševičius sakė, jog šiuo metu jau yra atšaukti dešimtos klasės egzaminai, nacionalinis pasiekimų tikrinimas taip pat atšauktas, sprendžiama, ką daryti su abitūros egzaminais. „Problema tikrai yra, niekas nežino, kiek tęsis karantinas. Artimiausiu metu tikimės sužinoti ministerijos poziciją ir šiuo klausimu,“ – sakė savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas E. Januševičius.