B. Petkevičiūtės nuotr.
Ūkininkų turgaus administratorė Lina Butkevičienė sako, kad anksčiau tualetas atrodė baisiai ir jį rakinti reikėjo jau seniai.

Turgaus prekeiviai skundžiasi, kad centriniame turguje nėra laisvai prieinamo tualeto. Turgaus administracijos direktorė teigia, kad jis yra. Bet mokamas. Ir priduria, kad nemokamų dovanų šiais laikais nebeneša net Kalėdų Senelis...

Nori tualeto arčiau

Pagrindinio turgaus prekeiviai „Biržiečių žodžiui“ pasibėdavojo dėl tualetų.

-Ūkininkų turgus turi savo tualetą, bet ten mes neiname, nes tualetas būna užrakintas. Nežinome, kieno prašyti rakto ir, kažin, ar išvis jį mums kas duotų,- pasakojo moteris. Prekeivė sakė, kad visada eina į stoties tualetą, kuriame kiekvienas „vizitas“ kainuoja 30 centų. Bet moteris patikino, kad tas mokestis – niekis, ne dėl to skundžiasi, o dėl to, kad toli eiti. Reikia, kad tualetas būtų pačiame turguje, kaip „pas ūkininkus“, o geriausia, pasak moters, būtų biotualetas. Prekeivė sakė, kad iškentėti pusdienį trypčiojant – sunkoka, tad nori nenori tenka pėdinti iki stoties.

Gamtinius reikalus galima atlikti pavilijone

Centrinis turgus ir pavilijonas priklauso UAB „Vilkėja“. Bendrovės administracijos direktorė Rima Matulionienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad problemos nemato: tualetas pavilijone yra. Tiesa, už apsilankymą ten reikia susimokėti.

- Kiekvienas žiūri savęs. Tualetas yra, bet prekeiviams nepatinka, kad už jį reikia mokėti. Jeigu jo išvis nebūtų, tada sutinku, tai būtų problema. Mums jo išlaikymas kainuoja. Biotualeto tikrai nestatysim, o nemokamo nedarysim,- kalbėjo direktorė. R. Matulionienė pasakojo, kad seniau tualeto pavilijone išvis nebuvo. Jis pastatytas prieš gerą dešimtmetį. Iš pradžių gal ir buvo nemokamas, bet paskui jau nebe. Paklausta, ar į prekeivių mokestį už jų prekybos vietas naudojimasis tualetu neįeina, R. Matulionienė sakė:

-Prekeiviai už vietas moka atskirai, tualeto mokestis neįeina. Žmonės neįvertina to, kad už viską reikia mokėti. Šiais laikais net Kalėdų Senelis nemokamai dovanų nebeneša.

Ūkininkų turguje – nemokamai

Šalia centrinio turgaus esančiame ūlkininkų turguje naudojimosi tualetu politika kitokia – čia prekeiviai gamtinius reiklaus gali atlikti nemokamai. Turgus priklauso prekybos tinklui Maxima.

Prekybvietės administratorė Lina Butkevičienė, laikinai pavaduojanti Laimutę Mežinskienę, „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad prekeiviai moka vietos mokestį, tad atskirai už tualetą pinigų neprašoma. „Jeigu aname turguje tualetas yra mokamas, tai ne mūsų problema. Mes taip pat turime savo valytoją, kuri tualetą nuolat prižiūri, bet jokio mokesčio iš savo klientų neimame,- kalbėjo administratorė. Pasak jos, prekybininkai iš centrinio turgaus dažnai ateina ir prašo rakto, nors tualetas jiems ir nepriklauso. O jei jo negauna, būna, kad savo reikalus atlieka ir už jo...“ – pasakojo L. Butkevičienė.

Bet kas nepateks

Tačiau ūkininkų turguje tualetas rakinamas. Norint atlikti gamtinius reikalus, tenka ieškoti rakto, kuris yra tai pas vieną, tai pas kitą prekeivį.

-Neturime tam laiko. Kai tualetas būdavo atrakintas, nereikėdavo gaišti, kad rastume jo raktą. Ir pirkėjai, atėję į turgų, galėdavo juo naudotis. O ką dabar daryti žmogui, jei prispaudžia reikalas? – kalbėjo prekybininkė.

L. Butkevičienė pasakojo, kad kai tualetas nebuvo rakinamas, jis atrodė tragiškai, nes juo naudojosi visi, kas panorėjo. O dabar, pasak administratorės, prekybininkai kaip tik džiaugiasi, nes jis visada tvarkingas.

-Dėl rakto nematau bėdos. Kiekviena eilė turi po raktą, o vienas yra pas mane. Kitas raktas visada guli specialioje dėžutėje, netoli tualeto. Bet jeigu pirkėjai paprašo pasinaudoti tualetu, tikrai niekada jiems neatsakome,- sakė L. Butkevičienė.

Pokyčių nebus

Skirtingi turgaus savininkai, nevienoda ir tvarka: vieni už pasinaudojimą mažuoju kambariuku ima pinigus, o kiti ne. Aišku viena, kad centriniame turguje nemokamo tualeto nebus, o ūkininkų prekybvietėje tualetas atviras tik jo prekeiviams. Kiekvienas diktuoja savo taisykles. Tad tenka prie jų taikytis arba eiti ten, kur geriau.