Ž. Katkūnaitės nuotr.
Gyvūnėliai Biržuose turės vietą, kur galės atsipalaiduoti SPA kaip jų šeimininkai. Ši katytė - pirmoji beglobė vandens procedūrų klientė.
Biržuose duris atvėrė vienintelis toks visoje Lietuvoje naminių augintinių aptarnavimo kompleksas, kurio galėtų pavydėti net jų šeimininkai – su SPA, kirpykla, šunų viebučiu, aukšto lygio medicininėm paslaugom. Vienoje vietoje veiks ir gyvūnų prieglauda, šunų dienos centras, ligoninė ir netgi gyvūnų kapinės. Jau atsidarė veterinarijos klinika ir gyvūnų SPA, o kai kurių paslaugų teks luktelėti.

Kainos nesikandžios

Vienintelis visoje Lietuvoje tokio masto projektas – vienoje vietoje visapusiškos paslaugos augintiniams. Nenorinti viešumo savininkė turi dar daugiau planų – ateityje planuojama įrengti ir šunų reabilitacijos kabinetą su specialiu baseinu, kad gyvūnai galėtų atsigauti pro traumų.

Netoliese Astravo užtvankos esančios naujosios Biržų veterinarijos klinikos pastatas yra 600 kvadratų dydžio, bet kol kas naudojama tik pusė jo: klinika, vaistinė ir augintinių kirpykla. Kita dalis ruošiama gyvūnų prieglaudai, ligoninei, gyvūnų dienos centrui.

Kainos nebus užkeltos, nes pagrindinė šio komplekso idėja buvo didinti paslaugų augintiniams prieinamumą. Gautas pelnas bus skiriamas išlaikyti čia pat esančią gyvūnų prieglaudą. Bendroji apžiūra ir konsultacija kainuos 10 eurų, vidaus organų echoskopija nuo 8 eurų, burnos higiena nuo 15 eurų, katės sterilizacija nuo 35 eurų, kalytės – nuo 40 eurų.

Klientų jau netrūksta

Apie būsimą kliniką ir prieglaudą Biržuose žmonės kalbėjo jau seniai. Išgirdę informacijos nuotrupas, žmonės spėliojo: tai kas ir kur visa tai bus? Labiausiai turbūt visiems knietėjo sužinoti apie šunų viešbutį, ligoninę, kapines, ko mieste iki šiol dar nebuvo. Antradienį feisbuke paskelbus, kad naujoji veterinarijos klinika jau atidaryta, biržiečiai ėmė registruoti savo augintinius veterinarų apžiūrai ir SPA procedūroms.

Turi retą aparatūrą

Klientus pasitinka du jauni veterinarijos gydytojai – Ingrida ir Eitvydas. Mergina – biržietė, vaikinas iš Zarasų, tačiau gyvena Pasvalyje. Iš Pasvalio į Biržus kasdien į darbą keliaus ir gyvūnų kirpėja Martyna. Veterinarai pasiruošę suteikti visą reikiamą pagalbą negaluojantiems augintiniams. Procedūrų kabinetuose yra viskas, ko reikia profesionaliam veterinarų darbui: morfologinis ir biocheminis tyrimų aparatai, ultragarso įrenginys, operacinė.

-Čia viskas vienoje vietoje. Turime net tokį aparatą, kurį kitose Lietuvos veterinarijos klinikose retai aptiksi. Tai „Ligasure“ sistema, skirta sulydyti audiniams – kraujagyslėms, venoms, audinių pluoštams,- kalbėjo Eitvydas.

Gyvūnėliai gali atsipalaiduoti vonioje

Gyvūnų išvaizda besirūpinanti Martyna džiaugėsi, kad pirmąją dieną pagražino net kelis augintinius. Grožio procedūrų kabinete yra didelė vonia. Tad gyvūnėliai čia gali pasijusti kaip tikrame SPA centre.

Visas pastatas gana didelis. Įėjus į vidų, pasijauti kaip tikroje klinikoje – koridorius ilgas, kabinetų daug. Klinikos ir prieglaudos įkūrėja „Biržiečių žodžiui“ pasakojo, kad netrukus bus baigta įrengti ir kita pusė viso centro. Ten įsikurs kačių ir šunų prieglauda, viešbutis, šuniukų dienos centras. Jame bus galima atvesti augintinius ir palikti specialistų priežiūrai. Taip pat bus siūloma ir vedžiojimo paslauga. Šalia klinikos ketinama įrengti ir gyvūnėlių kapinaites. Darbus planuojama pabaigti dar iki šių metų pabaigos.