Skaitytojo nuotr.
Gyventojai sunerimę – miškavežiai ne tik darko žvyrkelius, bet be sąžinės graužaties gadina ir kaimų keliukus.
Gyventojai sunerimę – miškavežiai ne tik darko žvyrkelius, bet ir gadina kaimų keliukus. Pačeriaukštės seniūnijos gyventojai teiraujasi, ar gali sunkiasvorės mašinos riedėti per kaimą, ypač tais atvejais, kur sustatyti sunkiasvorių eismą ribojantys kelio ženklai.

Seniūnija sustatė kelio ženklus

Pačeriaukštės seniūnijos seniūnas Aurimas Frankas sakė, kad per daugumą kaimų driekiasi ne tik savivaldybei priklausantys keliai, bet ir priklausantys Lietuvos automobilių kelių direkcijai.

„Kad sunkiasvorė technika važiuoja per kaimą, taip būti gali, nes yra gatvių, kurios ne savivaldybės kompetencijoje. Esame sulaukę pranešimų, kad per savivaldybei priklausančias gatves važiuoja minėta technika, bet tuo pasirūpinome – sustatėme sunkiasvorių eismą ribojančius kelio ženklus. Apie tai, kad miškavežiai važiuoja per kaimus, kur sustatyti eismą ribojantys ženklai, pastarosiomis dienomis nesu gavęs“, – kalbėjo seniūnas.

Tarėsi dėl eismo

A. Frankas sakė, kad antradienį vyko pasitarimas su seniūnijų seniūnaičiais, tačiau šiuo klausimu seniūnas nusiskundimų negirdėjo, bet priminė, kad su bendruomenės pagalba galimi pokyčiai.

„Raginu gyventojus kaskart, pamačius, kad vyksta pažeidimas, kreiptis į seniūnaičius, seniūniją. Nesu visagalis ir negaliu matyti visko, juolab kad seniūnija neturi įgaliojimų stabdyti transporto priemones. Gavę pranešimą, visada reaguojame. Jeigu reikės, pasitelksime policiją, kad pažeidimai nesikartotų“, – teigė A. Frankas.

Pamatei – pranešk

Pasak seniūno, yra pasitaikę atvejų kuomet vilkikai tuščiomis priekabomis važiuoja be apribojimų, o pasikrovę renkasi patogesnį kelią per kaimus. „Pamatę pažeidimą, gyventojai turėtų skambinti 112, jei nedrįsta, fiksuoti pažeidimą, fotografuoti numerius. Yra buvę atvejų, kad miškus vežantys vairuotojai gudrauja – renkasi patogesnius kelius, bet su gyventojų pagalba labai greitai buvo padaryta tvarka“, – sakė jis.