Eugenijos ALEKSIŪNAITĖS nuotr.
Likėnų parke kovo 13-ąją pasidarbavo viesulas. Prie Smardonės šaltinio per tokias vėjovartas.

„Biržiečių žodžiui“ laikraščio skaitytojai pastebi: labai apleistas Likėnų parkas. Ir jau nebe vienus metus. Ligoti, nudžiuvę medžiai sužymėti seniausiai, bet niekas jų nepjauna. Ir, tikriausiai, vargu ar šį pavasarį pjaus, nes gamta bunda, ims perėtis paukšteliai, bus uždrausta. O paliegėliai sausuoliai užkratą platina. Moteris nepatingėjo suskaičiuoti naujų spygliuočių aukų: dar penkiolika eglių užsikrėtusios, geltonos, jau be spyglių. Kovo 13-osios naktį parke siautusi audra praretino ir gražuolius medžius. Ir vėjovartos, keturios eglės ir tuja, visą savaitę guli nepajudinamos. Eglė užgriuvusi ant takelio link Smardonės šaltinio. Pasak gyventojų, šitokios betvarkės dar nėra buvę. Likėnų parkas – gamtos vertybė, kodėl jis niekam nerūpi?.. Ligoti medžiai nekertami, nauji medžiai, pamaina parkui irgi neatsodinama. Likėnų parkas – Biržų regioninio parko teritorijoje. Ar ne regioninio parko paskirtis tą parką saugoti? Biržų regioninio parko direktorius Kęstutis Baronas patikslina: ne... Parko administracija neatsakinga už ligotų medžių kirtimą jame, vėjovartų pašalinimą. Pasak direktoriaus, anksčiau parkas priklausydavo ir juo rūpindavosi tuometinės Likėnų sanatorijos valdžia.

Biržų rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyr. specialistė kraštovaizdžiui Justina Micikevičienė „Biržiečių žodžiui“ patvirtino: Likėnų parko šeimininkė – Panevėžio ligoninė. Pasak kraštovaizdžio specialistės, medžių kirtimui leidimas išduotas prieš metus, bet iki šiol medžiai dar neiškirsti.

– Ligoninės administracija kreipėsi leidimo dėl vėjovartų tvarkymo. Paaiškinau, kad leidimo šiems darbams nereikia, – kalbėjo J. Micikevičienė. Ir negalėjo paaiškinti dėl kokių priežasčių Likėnų parke stringa darbai.

Panevėžio ligoninės administracijai šiuo metu svarbiausias rūpestis – žmonių sveikata, o ne Likėnų parkas. Parkas žūsta.