Mirė du koronavirusu sirgę biržiečiai

BŽ nuotr.
Ligoninės direktorius Petras Bimba teigia, kad sunkiai sergantys pacientai gydomi Panevėžyje, tad plaučių ventiliatoriai šiuo metu ne svarbiausia – trūksta pacientų stebėjimo monitorių.
Per savaitgalį Biržų rajone nustatyta 10 naujų koronaviruso atvejų, kurių vienas patvirtintas ligoninėje, kiti du – Savivaldybės administracijoje. Sergančiųjų ir pasveikusiųjų skaičius magiškai susilygino – pirmadienio popietės duomenimis, iš viso sirgo 100 ir pasveiko 100 virusu apsikrėtusių Biržų rajono gyventojų. Deja, mirė du asmenys, kuriems šis virusas buvo taip pat patvirtintas.

Mirė dėl kitų priežasčių

Pasak Biržų ligoninės direktoriaus Petro Bimbos, nepavyko išgelbėti abiejų sirgusiųjų asmenų, nes jie turėjo daug kitų, gretutinių ligų. Vienas iš jų į ligoninę buvo paguldytas dėl jam nustatyto Covid-19 viruso. Kitas asmuo – dėl kitų ligų, jam prieš gulant į ligoninę testas buvo neigiamas. Pasak P. Bimbos, abiems pacientams buvo diagnozuota pneumonija. -Liga progresavo, virusas gretutines ligas suaktyvino dar labiau, todėl pacientai neišgyveno,- „Biržiečių žodžiui“ sakė direktorius.

Pirmasis testas viruso nerodė

Vienam iš ligonių, kurių išgelbėti nepavyko, vėlesnis testo dėl koronaviruso rezultatas buvo teigiamas. Ar ligonis infekcija apsikrėtė gydymo įstaigoje, neaišku. Pasak ligoninės direktoriaus, pacientui pirmasis testo rezultatas buvo neigiamas, bet tikėtina, kad ligonis virusu jau sirgo. P. Bimbos teigimu, sergant plaučių pneumonija, Covid-19 tyrimo rezultatai gali būti netikslūs ir užkrato dar nerodyti.

Kad neužsikrėstų kiti ligoniai

Paklaustas, kaip ligoninėje yra užtikrinama, kad kitų palatų pacientai nepsikrėstų virusu nuo tų, kuriems jis yra nustatytas, P. Bimba „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad gydymo įstaigoje yra laikomasi visų saugumo reikalavimų. Prieš guldant į ligoninę, kiekvienam pacientui yra atliekamas koronaviruso testas. Jei pacientas karsčiuoja ir jam įtariama infekcija, jis yra paguldomas specialiame skyriuje ir izoliuojamas vienas palatoje iki tol, kol bus gauti testo rezultatai.

Trūksta monitorių

Ligoninė turi plaučių ventiliavimo aparatus. Tačiau, jeigu virusu sergantys ligoniai yra sunkios būklės ir jiems aparatų prireikia, jie yra perkeliami į Panevėžį.

-Ne ventiliatoriai mums dabar svarbiausi. Būtų geriau, kad turėtume daugiau pacientų stebėjimo monitorių. Kol kas jų yra tik 2 ir dar vienas nešiojamas. Žadėjo ligoninei skirti ir dar vieną. Tačiau tiek neužtenka, idealiausia būtų, kad prie kiekvieno paciento lovos būtų po monitorių. Tada galėtume stebėti kiekvieno iš jų širdies pulsą, kraujospūdį, deguonies įsotinimą kraujyje,- kalbėjo ligoninės direktorius. Paklaustas, ar daug sergančiųjų yra sunkios būklės, P. Bimba sakė, kad daugiausia užsikrėtusiųjų asmenų serga lengva viruso forma ir gydosi namie. Tie, kurie sunkesnės būklės yra gydomi Biržų ligoninės specialioje palatoje, jų pirmadienį buvo 5, bet, pasak direktoriaus, antradienį skaičius gali pasikeisti. Koronavirusu sergantys Biržų raj. gyventojai, kurių būklė yra sunki, yra perkelti į Panevėžio ligoninę, tikslaus tokių pacientų skaičiaus direktorius atskleisti negalėjo, tačiau sakė, kad tokių nėra daug.