Miesto žemėlapis – turistams klaidinti ar savus patikrinti?

B. Petkevičiūtės nuotr.
Dviračiu kasdien dešimtis kilometrų nuvažiuojantis Jonas Dovidaitis pastebėjo netikslumus informaciniuose stenduose: „Mums, vietiniams, tai gal ir netrukdo, bet turistus neegzistuojantys dviračių maršrutai klaidina“,- teigė biržietis.
Pavasarį Biržuose buvo pastatyti informaciniai stendai su miesto žemėlapiu, kuriame pažymėti lankomiausi objektai ir dviračių trasos. Vienas biržietis pabandė dviračiu važiuoti nurodytais maršrutais ir pamatė, kad stende nurodyti dviračių takai veda per pievas arba yra vienpusio eismo kelyje, taip pat yra pažymėti takai, kur jų išvis nėra. Vietiniams, pažįstantiems miestą, greičiausiai tai nesukeltų problemų, bet ką pagalvotų turistai, nusprendę apkeliauti Biržus ir vadovaudamiesi Europos Sąjungos iš dalies finansuoto, tikrovės neatitinkančio žemėlapio informacija?

Klaidina turistus

“Jeigu važiuotume Biržuose pagal žemėlapyje pažymėtus dviračių takus, tai tektų leistis per vandenį, per pievas ir prieš eismą“, – pastebėjimais dalinosi biržietis Jonas Dovidaitis. Vyras propaguoja sveiką mitybą, sportuoja, o po patirtos traumos su dviračiu nesiskiria pastaruosius penkerius metus. Tad jam svarbu ne tik judėti, bet ir ką nors naujo pamatyti. Todėl ir pastebėjo neįveikiamą maršrutą stende, netgi pabandė važiuoti nurodytu maršrutu.

“Dviratis man – draugas ir gydytojas. Po avarijos turėjau pasirinkti: gulėti, kaip daržovė arba keltis ir judėti. Pasirinkau sportą ir jis mane išgydė“,- pasakojo Jonas. Pasak jo, žemėlapis jam ar kitiems biržiečiams nėra labai reikalingas, nes vyras, apmynęs visą Biržų rajoną, pažįsta gatves, žino maršrutus. Tačiau pastabesnius turistus, kurių mieste vis daugėja, toks žemėlapis gali papiktinti.

“Mes savo miestą žinome, tad, važiuodami dviračiu, vargu ar žemėlapiais vadovaujamės. Bet ką pagalvos turistai, kurie pirmiausia ištyrinėja žemėlapį ir pagal jį susidaro savo maršrutą? Dauguma jų dviračiais nori nuvažiuoti iki Kirkilų, o žemėlapyje kelias pažymėtas, kaip dviračių takas, tačiau jo ten nėra. Jeigu važiuotų grupė turistų dešimčia dviračių, būtų pavojinga, nes tame kelyje nėra net įspėjamųjų ženklų, perspėjančių apie dviratininkus ar skiriamosios juostos... nieko. Pasisavintos europinės lėšos, o darbas padarytas bet kaip, nes niekam nerūpi“,- įsitikinęs Jonas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/