Miesto istorija atgyja senose fotografijose

Zenono Meškausko nuotr.
Prie seno fontano Biržuose, Agluonos upėje...Gal prieš 30 metų...
Biržų miestas šiandien – tik akimirksnis ilgame jo istorijos metraštyje. Keliauti laiku leidžia nuotraukų archyvai, kuriuos vartant galime pajusti praeito amžiaus miesto dvasią, senų pilies griuvėsių romantiką, apžvalgos rato virpulį. Taip norėtųsi kreiptis į tuos, kuriuos matome senose nuotraukose, tik kur jie dabar?

Biržų miesto šventės proga „Biržiečių žodis“ pradeda rubriką „Kelionė laiku“, kurioje publikuosime nuotraukas, įamžinusias Biržų krašto praeitį – vietas, organizacijas, žmones.

Jei turite senų nuotraukų savo albumuose – siųskite kokybiškas jų kopijas adresu redaktorius@birzietis.lt arba atneškite į redakciją Vytauto g. 18, Biržai, kopijas pasidarysime patys. Kuo nuotraukos senesnės, tuo įdomiau, bet lauksime ir paskutinio XX a. dešimtmečio nuotraukų. Geriausias publikuosime „Biržiečių žodyje“.

Laukiame fotografijų ne tik iš Biržų miesto, bet ir visų aplinkinių miestelių, kaimų, net (ypač!) jei jie ir išnykę. Ir visai nesvarbu, ar nuotraukose esantys veidai visiems atpažįstami, ar taip paprasti žmonės – visi jie kūrė šio krašto istoriją, yra jos dalis, visus mes juos norime matyti ir pasidžiaugti išlikusiomis praeities akimirkomis.

Nostalgija biržiečių komentaruose

„O mano vaikystė – tuose griuvėsiuose ! Lėkdavom net po pamokų. Karstydavomės... o jau uniformos po to būdavo... Turiu didelį paveikslą, tapytą apie 1980 m. tų pilies griuvėsių... Vaikystė... jaunystė... viskas su Biržais.“ Sigutė

„Vaikystės metais man tai buvo baisi vieta. Nes tas pilies kampas išsilaikė todėl, kad buvo užmūryta jaunavedžių pora.“ Laimutė F.

„Labai gražūs rožių krūmai buvo prie Radvilos paminklo...“ Danutė

„Šitas apžvalgos ratas man patiko labiau, nei Kirkilų apžvalgos bokštas.“ Rūta

„Matot, kaip ankščiau buvo, o dabar nieko nėra, tik mūsų laikų prisiminimai, buvo dainų šventės sėdėdavome ant žolytės, vyrai gurščiodavo alų ir nebuvo jokiu baudų.“ Laimutė

„Paštas būdavo susitikimo vieta.“ Stasė