Miesto gyvenimą stebi dešimt vaizdo kamerų

Ž. Maniko nuotr.
Biržų mieste sumontuotų vaizdo stebėjimo kamerų vaizdo įrašus, pagal poreikį, stebės du Viešosios tvarkos skyriaus specialistai.
Vaizdo stebėjimo sistemų mieste reikia, nes padeda užtikrinti viešąją tvarką, veikia, kaip prevencinė nusikalstamų ir kitų neteisėtų veikų užkardymo priemonė. Biržų mieste yra 10 vaizdo stebėjimo kamerų, kurios veikė, tačiau iki šiol nebuvo galimybės peržiūrėti fiksuojamų vaizdo įrašų.

Peržiūrės pagal poreikį

Pasak Biržų rajono savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus vedėjo Ričardo Sabo, šiuo metu mieste vykdomi kamerų pajungimo darbai jau baiginėjami, specialistai jau gali stebėti miesto gyvenimą ir peržiūrėti vaizdo įrašus.

„Viešosios tvarkos skyriuje yra du žmonės, kurie periodiškai arba pagal poreikį, peržiūrės vaizdo kamerų įrašus. Kadangi vaizdo kamerų iki šiol nebuvo galima peržiūrėti, tai ir policijos pareigūnai dėl to nesikreipė, nes situacija jiems buvo žinoma. Nuo šiol, vaizdo kameros veikia, prireikus, bus galima peržiūrėti vaizdo įrašus" – informavo skyriaus vedėjas.

Savo ruožtu Biržų rajono policijos komisariato (Biržų r. PK) vadovas Deividas Valtaris teigė, kad pareigūnai vaizdo kamerų nestebi, bet, esant poreikiui, turi teisę paprašyti pateikti vaizdo kamerų užfiksuotą medžiagą.

„Teisės pažeidimų arba nusikalstamos veikos tyrimo išaiškinimo tikslais turime teisę paprašyti vaizdo kamerų įrašų, kurie buvo daromi tam tikru metu, tam tikroje vietoje“, – paaiškino pareigūnas.

Galima deklaruoti privačias kameras

Yra galimybė ir privačiose valdose esančias vaizdo stebėjimo kameras deklaruoti policijoje. D. Valtaris patikino, kad pareigūnai nemato, ką fiksuoja kameros, kurias yra deklaravę gyventojai, tačiau tiriant nusikaltimus, pareigūnai gali paprašyti įrašo, kurį galėjo užfiksuoti vaizdo kamera.