Miestas ruošiasi Kalėdomis

B. Petkevičiūtės nuotr.
Miesto aikštėje jau stovi Kalėdiniai namukai, netrukus atkeliaus ir eglutė.
Penktadienį miesto centrinė aikštė pasipuošė šventine atributika. Pradėtas statyti jau tradicija tapęs Kalėdų miestelis. Tačiau pagrindinio akcento – žaliaskarės, dar teks šiek tiek palaukti. Tiesa, ji turėtų į Biržus atkeliauti jau šią savaitę.

Šventinė nuotaika

Nors iki didžiųjų metų švenčių liko kiek daugiau nei mėnuo, Kalėdinė nuotaika po truputį skinasi kelią į žmonių širdis. Prekybos centrų lentynos jau pildomos šventinėmis dekoracijomis: žaisliukais, girliandomis. O kai mieste įvairiomis spalvomis suspindi eglutė – švenčių laukiame dar labiau. Trūksta tik sniego, kuris paskutiniu metu žemę baltai išpuošia baltai daug rečiau negu prieš kelis dešimtmečius. Tad tos tikrosios, senosios žiemos paveikslą su apšerkšnijusiais medžiais, varvekliais ir didžiulėmis pusnimis tenka nusipiešti savo vaizduotėje. Kas žino, o gal ši žiemužė bus kitokia.

Miestas puošiasi šventėms

Ruošimasis šventėms prasidėjo ir Biržuose. Penktadienį miesto aikštėje buvo pastatyti Kalėdiniai namukai, kurie jau ne pirmus metus džiugina mažuosius. Juos padovanojo UAB „Tyla“. Pasak miesto seniūnės Kristinos Undzėnienės, nameliai, kaip ir visada, bus papuošti dekoracijomis, mokinių piešiniais, girliandomis. Tik, deja, dėl siaučiančio viruso galimybės įeiti į jų vidų nebus. Tačiau bus galima pasižvalgyti pro langelius. Kalėdinis paštas veiks kaip ir kasmet, šios galimybės atimti ir vaikų jokiu būdu negalima. Mažieji savo laiškus Kalėdų seneliui galės įmesti į specialią dėžutę, jie dovanų nešėjui būtinai bus perduoti.

Eglutę pamatysime savaitės gale

Pasak K. Undzėnienės, iki šios savaitės pabaigos į Biržus jau turėtų atkeliauti ir eglutė, ji šiemet savivaldybei kainuos beveik 12 tūkst. eurų. Eglutę, kaip ir pernai puoš UAB „Švenčių studija“, kuri, pasak seniūnės, karkasinę žaliaskarę papuošia taip, kad ji atrodytų gyvesnė ir putlesnė – šakomis į šonus. Jas planuojama atsivežti iš girios jau šiandien. Pernai miesto eglė buvo papuošta tautinio rašto motyvais. Paklausta, kokia ji bus šiemet, K. Undzėnienė sakė, kad eglutė turėtų žmonėms priminti vaikystę, pasaką.

Įžiebimo šventės nebus

Taip pat su eglutės puošybos darbais prasidės ir miesto viešųjų erdvių puošimas. Seniūnė apgailestavo, kad dėl karantino susijaukė eglutės tradicinė įžiebimo ceremonija ir kiti renginiai. Kadangi jie yra uždrausti, kasmetinio žaliaskarės įžiebimo šventės nebus. Eglutė, pasak seniūnės, sužibės tyliai, gruodžio 4 dieną.