Meras sukruto – bando tapti taikdariu

Po „Biržiečių žodžio“ kritikos sukruto Biržų rajono meras. Vakar Vytas Jareckas persiuntė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei Liberalų sąjūdžio frakcijoms atstovaujantiems tarybos nariams laišką apie koalicijos sutarties tarp dviejų partijų atnaujinimo galimybes, taip pat apie valdančiosios daugumos išplėtimą, kviečiant prisijungti kitas taryboje dirbančias frakcijas.

„Liepos 5 dieną mano iniciatyva įvyko susitikimas su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio frakcijos pirmininku, Savivaldybės tarybos nariu Arūnu Remeika ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos pirmininku, Savivaldybės tarybos nariu Tomu Četvergu. Susitikimo metu kalbėjome apie darbą Savivaldybės taryboje, koalicijos sutarties atnaujinimo galimybes, apie valdančiosios daugumos išplėtimą kviečiant prisijungti kitas Taryboje dirbančias frakcijas.  Taip pat kalbėjome ir apie Savivaldybės mero pavaduotojos Astros Korsakienės ir Administracijos direktoriaus Vido Eiduko darbą, ir teikimo Tarybai svarstyti klausimus dėl nepasitikėjimo jais. Gerbiami Tarybos nariai, informuoju Jus, jog nepritarsiu, kad Savivaldybės tarybai būtų teikiamas svarstyti klausimas dėl mero pavaduotojos Astros Korsakienės ir Administracijos direktoriaus Vido Eiduko atleidimo iš pareigų pareiškus nepasitikėjimą jais. Pritariu ir siūlau, kad derybų metu būtų svarstomas valdančiosios daugumos sutarties atnaujinimo klausimas, kviečiant kitas Savivaldybės taryboje dirbančias frakcijas, o tuo pačiu taikiai būtų išspręsti ir minėtų vadovų klausimai”, - savo laiške tarybos nariams rašo Vytas Jareckas.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos taryboje seniūnas Tomas Četvergas  “Biržiečių žodžiui” sakė, kad susitikimo su V. Jarecku ir A. Remeika metu aiškiai įvardino  savo partijos poziciją. “Mes nebepasitikime liberalais kaip partneriais, nes jų veiksmai yra neprognozuojami.  Koalicijoje svarbu kalbėtis ir ieškoti bendrų sprendimų. Po liberalų  akibrokštų iš koalicijos pasitraukė socialdarbietis Ritas Vaiginas. Koalicinė sutartis tapo negaliojanti.   Dabar aišku, kad valdančioji koalicija turi keistis. Kokia ji bus, parodys tik laikas, kai pasibaigs pokalbiai su visomis taryboje dirbančiomis politinėmis jėgomis”, - sake T. Četvergas.

Liberalų sąjūdžio frakcijos Biržų rajono taryboje seniūnas  A. Remeika „Biržiečių žodžiui“  parašė, kad administracijos direktoriaus Vido Eiduko interpeliacijos liberalai net nesvarstė.  "Mes visą laiką ieškome kompromisų", -  paklaustas apie tolimesnį valdančiosios koalicijos darbą atsakė A. Remeika