Melioracijos sutvarkymas ūkininkams brangiai kainuoja

V. Leš­čins­kie­nės nuo­tr.
Laukai tvinsta, o kasmet rajono melioracijos sistemų priežiūrai ir remontui skiriama 319 tūkst. eurų, iš kurių tik 20 proc. numatyta esamų melioracijos tinklų atnaujinimui.
Biržų rajono savivaldybės tarybos nariai šią savaitę vyksiančiame tarybos posėdyje svarstys klausimą dėl investicinio projekto – asociacija „Kučgalio drenažas“ kreipėsi į savivaldybę dėl leidimo vykdyti projektą, skirtą diegti naujas ir šiuolaikiškas melioracijos sistemas Kučgalio krašte.

Susivienijo ir remontuos

Melioracijos statinių naudotojų asociacijos „Kučgalio drenažai“ pirmininkas Benas Babickas teigė, kad asociacijai priklauso trys ūkininkai, kurie planuoja rekonstruoti visas savo dirbamoje žemėje esančias melioracijos sistemas. „Visi kartu Biržų rajone turime apie 70 hektarų dirbamos žemės plotų. Tad bandysime savo sklypų ribose realizuoti šią viziją. Mūsų valdomi sklypai yra Valiuliškių ir Čečiškių kaimuose. Trumpiau tariant, du laukai, kuriuose melioracijos sistemos yra avarinės būklės“,- pasakojo ūkininkas.

Pasak jo, ūkininkų laukuose melioracijos įrenginiai yra labai nusidėvėję, ypač Valiuliškių kaime. Todėl ūkininkai pasitarę nusprendė pasinaudoti Europos Sąjungos siūloma parama. „Visi turime problemų. Ruduo buvo drėgnesnis, todėl Valiuliškių kaime vienas laukas net liko neapsėtas. Melioracijos įrenginius tvarkėme savo lėšomis, bet problemos atsirasdavo vis naujoje vietoje. Todėl teko vienyti jėgas ir rengti projektą“,- pasakojo B. Babickas.

Projektuotojai jau suprojektavo visus įrenginius ir paruošė apie 380 tūkst. eurų vertės projektą, kuris bus teikiamas finansavimui. Pasak ūkininko, senų įrengimų niekas nelies, projekte numatyta sumontuota visiškai naują ir šiuolaikišką įrangą. „Bus sumontuotas reguliuojamas drenažas, kuris palaikys drėgmės balansą“,- pasakojo B. Babickas. Jo žodžiais, diegti šią, naujovišką melioracijos sistemą kilo dalyvaujant susibūrimuose su kitais ūkininkais. Tiesa, ši naujovė nėra populiari, nes brangokai kainuoja.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Susijusios naujienos