Medeikių vaikų dienos centras atvėrė duris

Žanetos Katkūnaitės nuotr.
Medeikių vaikų dienos centro simbolinę juostelę perkirpo ne svečiai, bet namų šeimininkai.
Penktadienį lapkričio12 d. oficialiai atidarytas Medeikių vaikų dienos centras, o simbolinę juostelę kirpo šios įstaigos mažieji auklėtiniai, labiausiai laukę jiems skirtų naujų ir šiltų erdvių.

Dienos centro atidarymo metu, šios įstaigos laikinasis direktorius Renaldas Simėnas priminė istoriją. „Kadaise čia buvo vaikų namai. Tas pavadinimas ir nostalgija darbuotojams išliks ilgai. Nors bendruomeniniai vaikų namai išsikėlė į Biržus, žodis „Medeikiai“ visiems asocijuojasi su vaikų namais. Man teko kelis kartus šioje įstaigoje eiti laikinojo vadovo pareigas ir man taip viskas čia artima, kad jau nebežinau, dirbu laikinai ar ne. Į šią vietą labai įsijaučiau. Administracija vykdė projektą, skirtą bendruomeninių vaikų namų ir vaikų dienos centrų plėtrai, o viena jo dalis – šis mūsų dienos centras“,- paaiškino R. Simėnas.

Vaikų dienos centrą lanko apie trisdešimt auklėtinių ne tik iš Medeikių, bet ir Parovėjos, Pagervės ir kitų aplinkinių kaimų. Juos čia atveža dienos centro autobusas.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorė Irutė Varzienė išreiškė džiugesį dėl patalpų atidarymo. „Linkiu, kad šiose patalpose būtų daug džiaugsmo ir juoko, kad susipykę čia susitaikytumėte. Kad šis centras jums taptų  namais“,- sakė I. Varzienė. Ji tvirtino, kad projekto įgyvendinimui įtakos turėjo tai, kad sunkiai sekėsi susitarti su darbus atliekančia įmone, todėl įkurtuvės vėlavo. Administracijos direktorė priminė, kad bendruomeniniams vaikų namams ir dviem dienos centrams buvo skirta 366 tūkst. eurų, savivaldybė prisidėjo 74 tūkst. eurų. Vien Medeikių dienos centro remontas kainavo apie 26 tūkst. eurų.

Vaikų dienos centro auklėtiniams skirta užduotis – iki naujų metų sugalvoti dienos centro pavadinimą.