Medeikiečiai: “Valdžia faktiškai nužudė mūsų mokyklą“

Me­dei­kių kai­mo bend­ruo­me­nės ar­chy­vo nuo­tr.
Medeikių kaimo seniūnaitė Nijolė Bogomolova (pirma iš kairės) ir bendruomenės pirmininkė Vida Vigelienė (antra iš dešinės) atvirai šneka apie gyvenvietės problemas.
Neįmanoma nesižavėti Medeikių kaimo seniūnaitės Nijolės Bogomolovos ir bendruomenės pirmininkės Vidos Vigelienės energija, kuria jos noriai dalinasi su kitais gyventojais bei įkvepia juos bendriems darbams. Sutvarkyti bendruomenės namai, aplinka, aktyvi visuomeninė veikla bei pilietinė pozicija dėl kaimą kamuojančių problemų. Pakalbinome jas apie gyvenimą Medeikiuose.

„Biržiečių žodžio“ teritorija

“BŽ”: Važinėdamas po Biržų rajono kaimus, negaliu nesižavėti gyventojų energija, kantrybe ir dvasia. Nepaisant aibės dešimtmečiais nesprendžiamų problemų, vietos bendruomenės nepraranda vilties ir tiesiog trykšta kūrybiškumu, įgyvendindama projektą po projekto, kurie leidžia nors šiek tiek pagerinti gyvenimo sąlygas kaimų gyventojams ir organizuoti pramogas... Valdžia kaimus palikusi likimo valiai ir jie gyvi tik žmonių entuziazmo dėka, kurie dirba visuomenės labui be jokio atlygio.

V. Vigelienė: Medeikiams pasisekė, kad turime gerą susisiekimą su Biržais. Tiek kelias neblogas, tiek autobusai važiuoja kelis kartus per dieną. Turime aktyvią bendruomenę, kuriai priklauso 96 gyventojai. Visi mes dirbame iš idėjos ir vardan gimtojo kaimo, kad jame būtų gyventi gera. Kalbiname žmones stoti į bendruomenę, gražinti kaimą ir visais įmanomais būdais palaikome gyvastį bei gerą nuotaiką.

N. Bogomolova: Jūs teisus, kad kaimai palikti likimo valiai ir gyvena tik žmonių iniciatyvos dėka. Galime šiai dienai pasidžiaugti, kad Medeikiuose beveik nėra apleistų namų (tik keli vienetai). Neramina, kad mūsų kaimas, kaip ir kitos gyvenvietės, sparčiai sensta. Didesnė dalis bendruomenės aktyvo – tai žmonės, kuriems virš 50 metų ir daugiau. Dirbame su jaunimu, kad įsijungtų į bendruomenės veiklą. Tačiau bėda tame, kad jaunimo nėra daug. Medeikiuose praktiškai nėra galimybių susirasti darbo vietą jaunam žmogui. Todėl dauguma gyvena kaime, bet dirba Pasvalyje, Biržuose ar Panevėžyje.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/