Malonus namų kvapas – svarbi interjero detalė

Namų kvapą galima būtų pavadinti nematoma interjero detale, mat jis tampa paskutiniu štrichu kuriant erdvės nuotaiką bei atmosferą. Išties, užsukus į svečius pasitinkantis aromatas gali tapti ir užuomina apie šeimininkų charakterį bei pomėgius.
Nors namų kvapų pasiūla šiuo metu yra išties didelė, tačiau ne visada paprasta atrasti tokį aromatą, kuris patiktų visiems šeimos nariams. Ne mažiau aktualus aspektas – žmonėms ir aplinkai draugiška namų kvapo sudėtis. Vargu, ar norite namuose kvėpuoti oru, kuriame pasklidę įvairūs benzeno junginiai, aldehidai, fenoliai bei kitos lakios sintetinės kvapiosios medžiagos. Renkantis, kaip kvepės jūsų namai, ieškokite ne tik širdžiai mielo aromato, bet ir natūralios sudėties kvapiklių, kurie jūsų erdvės neužterštų sintetinėmis medžiagomis bei aerozolių junginiais. Yra daug būdų namus kvėpinti natūraliomis priemonėmis, kurios skleis malonų, nevarginantį aromatą, tačiau nepaliks žmogui ar aplinkai nepalankių medžiagų šleifo.

Natūralūs eteriniai aliejai – pačios gamtos sukurti aromatai

Mėgstantiems natūralius augalų kvapus, verta išbandyti namų aromatizavimą eteriniais aliejais. Pasitelkus eterinių aliejų garintuvą, po namus pasklis levandų, arbatmedžio, citrinžolių, bergamočių, gvazdikėlių ar kitų mėgstamų augalų eterinių aliejų arba jų mišinių kvapas.

Galima rasti daug informacijos apie atskirų augalų eterinių aliejų teigiamas savybes bei poveikį sveikatai, tačiau galima rinktis ir intuityviai, tiesiog pagal simpatijas skirtingų augalų kvapui. Verta išbandyti ir specialiai garinimui sukurtus eterinių aliejų mišinius arba patys sukurkite tobulą aromatų derinį.

Namus kvėpinti eteriniais aliejais naudojant garintuvą ypač patogu šaltuoju metų laiku. Jei neplanuojate įsigyti specialaus eterinių aliejų garintuvo, galite naudoti jau turimą patalpų drėkintuvą. Į vandens talpą įlašinus vos keletą eterinio aliejaus lašelių, po patalpos orą kartu su garais pasklis ir eterinio aliejaus molekulės.

Natūralūs smilkalai

Smilkalai yra bene pats seniausias mūsų dienas pasiekęs patalpų kvėpinimo būdas. Smilkstančios aromatingos medžiagos skleidžia malonų kvapą bei sukuria išskirtinę atmosferą – ne veltui smilkymas daugelį amžių buvo neatskiriamas ritualų bei apeigų dalis. Namuose uždegti smilkalus rekomenduojama, kai siekiama susitelkti į meditaciją, jogą ar kitas dvasines praktikas, norima sukurti atpalaiduojančią atmosferą arba tiesiog pasimėgauti patinkančiu aromatu.

Itin plačioje ir įvairioje smilkalų pasiūloje lengva rasti mėgstamą kvapą – nuo lengvesnių gėliškų iki šildančių, žemiškų sandalo ar kitų egzotiškų aromatų. Ieškodami patinkančio aromato nepamirškite atkreipti dėmesio ir į smilkalų sudėtį. Namuose naudokite tik natūralius smilkalus, pagamintus iš medžio, dervos, žolelių, prieskonių ir kitų gamtos sukurtų aromatingų medžiagų. Smilkalai, kurių sudėtyje yra sintetinių aliejų ar kvapų, gali dirginti kvėpavimo takus bei neigiamai veikti savijautą.

Natūralūs namų kvapai su lazdelėmis

Dauguma sparčiai populiarėjančių namų kvapų su lazdelėmis gaminami iš sintetinių sudėtinių dalių, tačiau Livin tinklalapyje arba parduotuvėje rasite natūralių kvapų be lakių sintetinių kvapiųjų medžiagų.

Užs. 10092