Mada, grožis ir atgaiva pavasarėjančiame gėlyne

Asmeninio albumo nuotr.
Genovaitė Lapinskienė dalinasi patarimais, kaip sukurti praktiškus ir lengvai prižiūrimus gėlynus.
Biržietė gėlininkė Genovaitė Lapinskienė, surinkusi įspūdingo dydžio gėlių kolekciją, dalinasi patarimais, kaip sukurti praktiškus, lengvai prižiūrimus gėlynus, nešančius įvairiapusę naudą ne tik augalams, bet ir draugiškus gyvūnams. Moteris sako, kad dabar pats laikas pagalvoti apie tai, kokias gėles sodinsime darželiuose.

Įspūdinga gėlių kolekcija

Meilė gėlėms Genovaitei atsirado apie 1970 metus, kai ji dar buvo paauglė. „Mano teta dirbo tuometinėje apylinkės taryboje, o aš, atėjusi jos aplankyti, nustebau pamačiusi įspūdingą pastato ir langų dydį, o ypač, gėlių gausą. Pradėjau ten lankytis ir gėlių atžalėles neštis į namus. Tam tikrais gyvenimo periodais žavėjausi skirtingais augalais. Vienu metu turėjau apie 50 orchidėjų, vėliau nustojau jomis žavėtis, nes jos nužydi ir lieka tik negražus kotas. Dabar – sanpaulijų periodas“, – pasakoja biržietė.

Pomėgis gėlėms virto įspūdingo dydžio gėlių kolekcija ir jau penkerius metus gėlininkė jomis prekiauja. Veislių įvairovė ir gausa stebina: vilkdalgių 200, jie yra žemaūgiai barzdotieji, aukštaūgiai barzdotieji, sibiriniai; bijūnų – apie 50, kurie žoliniai ir sumedėję; dar viendienių – 200; jurginų – 400, kurie įvairiausių spalvų, tik mėlynų dar neturi...

Gėlių spalvų tendencijos 2023 metams

Kiekvienų metų gruodžio mėnesį „Pantone spalvų institutas“ skelbia kitų metų madingiausią spalvą, taip nubrėždamas ne tik estetines, bet ir vertybines gaires, atitinkančias to meto pasaulio aktualijas.

Šių metų spalva tapo „PANTONE 18-1750 Viva Magenta“. Tai – raudonai purpurinis atspalvis, kurį spalvų institutas apibūdina, kaip drąsų ir bebaimį. Ši spalva – iš gamtos, iš raudonų spalvų šeimos, bet jos vibravimas prideda papildomos prasmės – jėgos, džiaugsmo, energijos, nuotykių. Spalva nėra vientisa, todėl soduose ją pritaikyti nebus sudėtinga.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/