Lyčių lygybė padėtų išspręsti ir socialines, ir ekonomines problemas

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos nuotr.
Nors bendrame savivaldybių lyčių lygybės žemėlapyje matyti, jog Biržų rajono savivaldybės rodikliai priskiriami prie gerų, tačiau tyrimas atvėrė ir nemažai rajono problemų.
Statistiškai kas trečias Biržų rajono gyventojas nedirba, o ikimokyklinio ugdymo įstaigų lankomumas labai žemas – štai kokias ir dar kitas problemas atskleidė visuotinis savivaldybių lyčių lygybės žemėlapis. Nors Biržų rajonas, pasak žemėlapio sudarytojų, ne „dugne“, bet pasitempti tikrai yra kur.

Žemėlapis – pagalba savivaldybėms

Pasak Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių integravimo grupės Viešojo administravimo specialistės Rūtos Juodelytės, tokio savivaldybių lyčių lygybės žemėlapis Lietuvoje sudarytas pirmąkart.

„Tai yra pagalba pačioms savivaldybėms – stebėsenos įrankis, atveriantis problemas ir skatinantis kelti klausimus, o rajono valdžia turi rasti išeitis“,- sakė R. Juodelytė. Duomenys išanalizuoti pagal lyčių lygybės savivaldybės valdymo, išsilavinimo ir švietimo, sveikatos, ekonominio aktyvumo ir kitus kriterijus.

„Tyrimą mūsų užsakymu atliko lyčių lygybės ekspertė, profesorė, daktarė Virginija Šidlauskienė, kartu su kitomis Šiaulių universiteto dėstytojomis. Duomenys imti iš oficialiosios statistikos portalo“,- teigė R. Juodelytė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/