Linksmybės Kratiškiuose

R. Indriulėnienės nuotr.
Šventės metu uždegtas aukuras išnykusių kaimų bei kraštiečių atminimui.
Liepos 24 d. (šeštadienį) kraštiečiai būrėsi į Kratiškių kaimą – vyko šventė, skirta suburti esamus ir buvusios gyventojus.

Iš Kratiškių yra kilę keli žinomi meno žmonės − tapytojas Kęstutis Preidžius, tautodailinkas Antanas Vinciūnas. Jų darbų paroda šventės metu ir buvo organizuota. Susibūrimas vyko panaudojant savivaldybės skirtas lėšas. „Rašėme projektą ir gavome kiek daugiau nei 800 eurų. Kitos bendruomenės šias lėšas naudojo inventoriui įsigyti, o mes norėjome suburti savo krašto gyventojus, jiems suteikti tai, ko labiausiai trūksta − bendrystės ir bendravimo“,− sakė Biržų kultūros centro Kratiškių skyriaus meno vadovė Rima Bitinienė.

Šventėje uždegtas aukuras, menantis kraštiečius bei keturis kaimus, kuriuose jau negyvena nė vienas gyventojas. Susirinkusiems skambėjo kraštietės Ritos Ivanauskienės atliekamos dainos, svečių iš Pakruojo, Pasvalio rajonų, kultūros namų kolektyvai, renginį vedė Jūratė Garnelienė, pasirodymą dovanojo Šiekštininkų bendruomenės vyrai. Mažieji turėjo progą pažaisti su Kake Make, vyresnieji galėjo pasivaržyti sportinėse varžybose.

Šventėje dalyvavo rajono vadovai, Seimo narys Valdemaras Valkiūnas. Pasak R. Bitinienės, valdžios atstovai šio krašto nepamiršta, nuolat bendrauja. Kratiškių gyventojai galėjo pažiūrėti filmą – iš senų laikmenų atkurtame filme rodytos senoji ir naujoji karta, gyvenusi prieš trisdešimt metų.

„Ši pandeminė situacija mums visiems parodė, kiek kiekvienam reiškia žmogus. Mūsų krašto žmonės, kaip ir kiti, labai pasiilgę bendravimo ir buvimo kartu, todėl į šventę rinkosi labai noriai. Yra moteris, kuri kartą per metus grįžta į Lietuvą ir būtinai sudalyvauja mūsų kraštiečių šventėje. Būtent ji laimėjo pagrindinį skelbtos loterijos prizą − skrydį virš gimtųjų Biržų bei grožio paslaugas viename salone. Ji negalėjo patikėti, kad būtent jai nusišypsojo tokia sėkmė“,− pasakojo R. Bitininenė.

Šventės metu už du eurus kiekvienas galėjo pirkti bilietą ir dalyvauti loterijoje. Jos laimėjimai – daržovės, naminiai gyvūnai ir negi skrydis virš Biržų. „Visi šie prizai yra mūsų dovana. Kas kuo galėjo, tas prisidėjo. Pardavėme daugiau nei 120 bilietų. Loterijos tikslas – surinkti pinigų neseniai pastatytai krepšinio lentai atnaujinti“,− pasakojo moteris.

Paskutiniu metu, pasak meno vadovės, bendruomenės gyventojų aktyvumas yra sumažėjęs. „Džiugu, kad turime aktyvą, kuris ne tik rodo pavyzdį kitiems, bet ir išjudina kitus bendruomenės narius. Todėl kai reikia organizuoti talkas, dažnai sulaukiame nemažo būrio pagalbininkų“,− pasidžiaugė R. Bitinienė.

Kenoloto bilietu tikrinimas, laimingi skaičiai, momentinės loterijos kaiplaimeti.lt