Liko be namų

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Iš naktį degusio namo Nastopiškio kaime liko vos kelių sienų fragmentai.

Rugpjūčio 26 naktį 01:13 Biržų priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba gavo pranešimą apie gaisrą Širvėnos sen. Nastopiškio kaime. Kur atvykus ugniagesiams, atvira liepsna degė gyvenamasis, medinis namas, stogas matėsi nudegęs, vietomis sukritęs medinis perdengimas. Be stogo virš galvos liko trijų asmenų šeima, du suaugę ir vaikas. Pirminiais duomenimis, gaisras kilo nuo elektros instaliacijos.

Dūmus pamatė vaikas

9 metų dukra pasakojo, jog pamatė dūmus ir nubėgo pranešti netoliese buvusiems tėvams, kurie tuo metu tvarkėsi pas gyvulius. Mama jai sakė, kad už kelių minučių baigs ir pažiūrės. Po kelių minučių dukra vėl atbėgo, šaukdama matanti ugnį. Tuomet moteris išsigandusi vyrui liepė bėgti žiūrėti, bet, deja, jau buvo per vėlu. Liepsnų liežuviai matėsi iš toli. Atvykusiems ugniagesiams nepavyko išgelbėti namo. Ugnis greitai prarijo medinį pastatą, tačiau pavyko apsaugoti kitus kieme esančius pastatus.

Namų netekusi šeima į Biržų rajoną atsikraustė nesenai

Šeima kilusi iš Kauno į Biržus atsikraustė vos prieš 3 mėnesius, ieškoti ramybės vienkiemyje. Moteris sakė labai mylinti gyvūnus, todėl ir norėjo gyventi kiek nuošaliau nuo kaimynų, kad jiems netrukdytų augindami gyvulius. Šeima augina, karves, vištas. Pasakojo, jog pasibaigus baisiausiai nakčiai gyvenime, labai apsidžiaugė pamačius kačiuką, nes galvojo, kad mažylis gaisro metu neišgyveno. -Kaip tyčia vakar kalbėjom, kad galima bus pradėti remontus name, nes aplinką jau buvom apsitvarkę. Visas santaupas investavom į šią sodybą, baldus. O dabar likom su vienais rūbais. Neliko nei mūsų, nei automobilio, nei namų dokumentų. Telefoną tik spėjo vyras pačiupti, nes ant palangės buvo. Nei draugų, nei pažįstamų, nei artimųjų čia neturime,- pasakojo moteris. Dukrelė pasakojo, jog ir mokyklai jau buvo pasiruošusi, mama viską nupirko. -Mano visi gražieji sąsiuviniai sudegė,- sakė mergaitė.

Palaikyti draugų atvyko pora iš Anykščių. Kaip jie sakė, deja negalintys niekuo padėti, nes patys yra pensijinio amžiaus ir lėšos yra minimalios. Pora pasakojo, jog į nelaimę pakliuvusi šeima yra tvarkinga, neturinti žalingų įpročių. Todėl svarstė, už ką dievas šitaip nubaudė šeimą.

Šeima be stogo neliko

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas sakė, jog tokių naujienų nesinori nei girdėti, nei pasakoti. Ypač kai nukenčia žmonės. Seniūnas tikino, jog jau ir pirmą naktį šeima be pastogės neliko. Buvo parūpintas bent jau laikinas stogas, nebenaudojama biblioteka. -Darbuotojai sutvarkė, paruošė lovas, kad būtų kur šeimai nakvoti. Žinoma, atsižvelgėme, kad vieta būtų netoli žmonių sodybos, nes, kaip žinia, name buvo ir automobilio raktai. Tad jie net automobiliu dabar naudotis negali. O gyvuliukų palikti negalima prie priežiūros. Pirmai pradžiai parūpinti stengėmės būtiniausius dalykus, virdulį, indus. Socialinės paramos skyriaus vedėjas žadėjo, jog padės sutvarkyti dokumentus paramai gauti, nes juk jie neturi asmens dokumentų. Šiandien lyja lietus, todėl žolės pjovimą galėsime atidėti ir dirbsime su tuo klausimu. Vyksime žiūrėti, ko trūksta ir bandysime ieškoti. Suradome drabužių ir kitų dalykų, kuriuos sutiko skirti bendruomenė ir kiti,- ketvirtadienį sakė seniūnas.

Prašo pagalbos

Visų geros širdies žmonių šeima prašo pagelbėti, bet kuo, kuo tik gali. Galbūt kas turi nereikalingą kokį vagonėlį, kuriame galima gyventi. Visus galinčius ir norinčius padėti prašome skambinti Ritai telefono numeriu 862719231.