Likėnuose atnaujinamos purvo procedūros

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Nuo vasario Likėnų reabilitracinėje ligoninėje, turintys gydytojo siuntimą biržiečiai, jau galės naudotis purvo procedūromis.
Biržiečiams, norintiems gauti gydomojo purvo procedūras, vykti dėl šių paslaugų į kitus miestus nebereikės – šias paslaugas nuo vasario 1 dienos pradeda teikti ir Likėnų reabilitacijos ligoninė.

Reikia siuntimo

Pacientams, norintiems purvo procedūrų, pirmiausia reikės gauti siuntimą iš savo šeimos gydytojo. Jį gavę, gali Konsultacijų poliklinikoje registruotis konsultacijai pas fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoją, kuris ir paskirs atitinkamas reabilitacines procedūras.

Išskirtinis purvas

Likėnų purvas pasižymi aukšta mineralizacija, jame yra daug sulfidų ir geležies, pagal savo savybes jis panašus į jūrinį purvą. Verta pažymėti, kad purvą naudoti galima tik gydytojui paskyrus, nes jo poveikis, turint tam tikrų lėtinių ligos simptomų, gali sukelti ne gydomąjį poveikį, o atvirkštinį rezultatą – ligos paūmėjimą. Dėl to prieš apsisprendžiant gydytis purvu būtina pasitarti su gydytoju reabilitologu.

Kada reikalingas?

Purvu yra gydomi lėtiniai artritai, deformuojančios artrozės, Bechterevo liga, osteochondrozė, raumenų ir raiščių pažeidimai, radikulitas, Reino liga, esant po stuburo diskų pašalinimo operacijų bei liekamiesiems reiškiniams po uždegiminių, trauminių galvos smegenų pažeidimų, taip pat gydomos virškinamojo trakto: opaligė, gastritas, kolitai, hepatitai ir kitos ligos. Įvairios gydomojo purvo procedūros atliekamos ir vaikams, ypač po traumų, varginamiems lėtinių ligų, sergantiesiems cerebriniu paralyžiumi.