Per ligoninės langą iššokusio paciento gyvybės išgelbėti nepavyko

L.Bataitienės nuotr.
Pasak VšĮ Biržų ligoninės direktoriaus Petro Bimbos, nebuvo pastebėta jokių požymių, kad pacientas būtų linkęs į savižudybę.
Rugsėjo 16 dieną, apie 22 val., iš VŠĮ Biržų ligoninės antrojo aukšto, per langą, iššoko pacientas (gim. 1981 m.). Po nelaimės jis buvo išgabentas į Panevėžio respublikinę ligoninę, tačiau biržiečio gyvybės išgelbėti nepavyko. Dėl šio įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas.

VšĮ Biržų ligoninės direktoriaus Petro Bimbos nuomone, gydymo įstaiga nieko negalėjo padaryti, kad išvengtų nelaimės. „O ką mes galime žinoti, kada tam žmogui šaus į galvą nusižudyti? Tai buvo eilinis paprastas pacientas. Nebuvo pastebėta kažkokių požymių, kad jis galėtų būtų linkęs į savižudybę. Visų pacientų negalime uždaryti. Langai yra užrakinami ir ketvirtame ir penktame aukštuose, bet kas iš to? Ten užraktukai yra silpni, mažiukai, rimtas vyras trukteli ir juos išlaužia. Grotų ant langų mes nededame. Čia ne ta įstaiga, kuri galėtų grotas dėti. Kaip įsivaizduojate tokią įstaigą su užrakintais langais? Tuomet tai taptų tarsi priverstinio gydymo įstaiga. Jeigu žmogus yra su psichoze, tada vežame į atitinkamas gydymo įstaigas. Bet jeigu jis tokių požymių nėra gydome įprastai, įprasta gydymo metodika“, – komentavo P. Bimba.

Tai ne pirmas atvejis, kai pro Všį Biržų ligoninės langą iššoka pacientai. „Ant kai kurių langų buvo uždėti užraktai. Bet kas iš to? Jeigu žmogus nori nusižudyti, tai jis gali bet kur tai padaryti. Visada svarstome, ką daryti, imamės priemonių. Reikėtų ne nuo to galo pradėti. Reikėtų, kad visuomenėje mažėtų alkoholizmas. Daug tokių, kurie geria po keletą dienų, keletą savaičių ir niekas į tai dėmesio nekreipia. Alkoholis parduodamas laisvai, o mes turime atsakyti už pasekmes. Atveža pas mums susipjausčiusius, susižalojusius pacientus ir kiekvienu atveju turime imtis kažkokių prevencijų, kad jie nesižalotų, nesižudytų, negertų. Mus pastato prieš faktą, bet... Visuomenės nepakeisime, tokia kokia yra, tokia“,- teigė ligoninės direktorius P. Bimba.