Lietuvos valstybės atkūrimo diena Nemunėlio Radviliškyje

D. Matusevičienės nuotr.
Nors ir nedidelis, bet patriotiškai nusiteikusių Nemunėlio Radviliškio gyventojų būrelis sudalyvavo Vasario 16-osios minėjime.
Nemunėlio Radviliškio centre, prie paminklinio akmens, skirto Lietuvos savanoriams, uždegę atminimo žvakutes ir sugiedoję Lietuvos valstybės himną, patraukėme link bėgimo trasos. Pūtęs šaltas vėjas ir vietomis it stiklas slidus ledas, bėgikų neišgąsdino.

Prie starto linijos išsirikiavo mažiausiai dešimt patriotiškai nusiteikusių entuziastų, pasiryžusių įveikti 1600 metrų bėgimą, skirtą signataro J. Šerno taurei laimėti. Seniūnijos sporto metodininkui Gintarui Kavoliūnui davus startą, būrys bėgikų pasileido nelengva trasa, o susirinkę bėgikų artimieji nekantriai laukė nugalėtojų.

Vyriausiųjų pagal amžių grupėje pirmasis trasą įveikė ir finišo juostelę kirto Gediminas Briedis (8 min 46 s). Nedaug nuo jo atsiliko Asta Misevičienė (9 min 10s), o trečioji atbėgo Janina Žukauskienė (10 min 39 s). Po šio prizininkų trejetuko finišą kirto Rugilė Šarkanaitė, Svetlana Vaitaitienė ir Sonata Paliukienė.

Asta Misevičienė savo amžiaus kategorijoje buvo ne tik vyriausia dalyvė, bet tuo pačiu paminėjo savo 51-ąjį gimtadienį. Ją palaikė dvi dukros ir sūnus.

Antroje kategorijoje (5 – 7 klasės) startavęs šeštokas Vakaris Žukauskas namo parsivežė taurę, medalį ir padėką. Į jo namus kartu parkeliavo ir mamos Janinos laimėtas medalis su padėka (vyresniųjų amžiaus grupė).

Mažiausiųjų grupėje pati ištvermingiausia pasirodė šešiametė Paulina Paltarokaitė, kuri nubėgo visą 1600 metrų distanciją ir finišavo per 16,34 min., kartu su vyresnėmis sportininkėmis Svetlana ir Sonata. Beje, Paulina vienintelė Germaniškio kaimo bėgikė, kuri atstovavo visai Germaniškio bendruomenei! Padėkos raštais pasveikinti ir Erikas Vigelis ( 8m. ) bei jo brolis Tomas.

Sportiškai atšventę Lietuvos valstybės atkūrimo dieną, garbingą Vasario 16 dienos datą, pakylėti grįžome namo.

Vasario 16 dienos šventę organizavo Biržų kultūros centras, Nemunėlio Radviliškio skyrius ir Nemunėlio Radviliškio seniūnijos sporto metodininkas Gintaras Kavoliūnas.