Lėtasis turizmas – mažuose atradimuose dideli žmonės ARBA apie Va­bal­nin­ko fe­no­me­ną ir As­pa­riš­kių gė­dą

Editos Šernienės nuotr.
Išskirtinių kelionių organizatorė ir gidė Daiva Tankūnaitė yra lėtojo turizmo propaguotoja, todėl turistams siūlo aplankyti vietoves, kurių ir vietiniai nežino.
Daiva Tankūnaitė – profesionali gidė, tiek viena, tiek kartu su turistais dažnai aplankanti Biržus. Daiva gyvena Panevėžyje, kilusi iš Pakruojo krašto, tačiau dažna viešnia mūsų rajone. „Biržiečių žodis“ kalbina D. Tankūnaitę turizmo sezono atidarymo Biržuose proga – kokie Biržai yra jos akimis?

Turizmas – gyvenimo filosofija

Iš tų nesibaigiančių lygumų žemės kilusi D. Tankūnaitė gyvena pagal turizmui nebūdingą bruožą – skuba lėtai. Kelis dešimtmečius gide ir kelionių organizatore dirbanti Daiva moko kitus... stabtelėti. Tad šiandien kartu su ja stabtelėkime Biržuose.

Daiva prie žodžio „turizmas“ būtinai prideda kitą – „lėtasis“. Tad ir pokalbis apie lėtąjį turizmą. Prieš porą metų Lietuvoje Daiva kartu su savo keliais bendraminčiais įsteigė lėtojo turizmo asociaciją, kurios skiriamuoju ženklu tapo stilizuota sraigė. Europoje lėtojo turizmo praktika taikoma jau kelis dešimtmečius – tai ir lėtieji restoranai, siūlantys vadinamąjį lėtąjį maistą, ir miestai, turintys lėtųjų miestų statusą, ir kitos paslaugos, kurios propaguoja lėtąjį gyvenimo būdą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/