Legendiniams Biržų Pašto karveliams nepaklususios moterys atsidurdavo kanalizacijos duobėje

Asmeninio archyvo nuotr.
E. Bu­tė­nas (dešinėje) ro­do D. Dargiui vie­tas, kur bu­vo su­reng­ti pa­de­gi­mai.
Dabartinei jaunųjų verslininkų kartai labai sunkiai suvokiama kai išgirsta, kad 1990-taisiais klestėję darbštūs Biržų verslo veikėjai pasakoja, jog tada jiems teko rimtai kariauti su šalyje klestėjusiomis nuožmiausiomis banditų gaujomis. Maža to, jų pažįstamos moterys, atsisakiusios pasimylėti su nusikaltėliais, vėliau atsidurdavo fekalijų duobėje ir visiems laikams būdavo laikomos tarsi „nurašytomis“ miestelio gyventojomis.

Buvo galingi

Štai apie tokius dalykus pasakoja praeityje ir dabartiniais laikais sėkmingai dirbę Biržų verslininkai, kuriems 1990 – 2000 metais teko kovoti su galingiausios to meto Pašto karvelių grupuotės veikėjais. Tais pačiais, apie kuriuos šiandien per vieną iš televizijos kanalų netgi rodomas vaidybinis televizijos serialas. Kai kuriems juoką ar net nusistebėjimą kelia, kad tokiame nedideliame Lietuvos miestelyje nepriklausomybės pradžioje suklestėję Pašto karveliai anuomet buvo tokie galingi, ir ne ką mažiau nusileido tokiems 1990-ųjų siaubūnams, kaip Kauno Daktarams ar Panevėžio Tulpiniams. Netgi pastarieji neretai išgirdę apie sėkmingai Biržuose įbaugintus verslininkus atvažiuodavo ir paskui „karvelius“ siūlydavo vadinamąjį „stogą“ tiems, kurie jau tada uždirbinėjo labai nemažus pinigus.

Apie Biržų gangsterių žiaurumą ir beatodairišką veiklą šiandien tenka girdėti nemažai pasakojimų ir legendų. Kai kurie iš po didelių įkalbinėjimų netikėtai prabilusių Biržų krašto verslininkų dėl banditų spaudimo, savo artimųjų saugumo turėjo užbaigti pradėtus sėkmingus darbus, įsuktus verslus ir netgi buvo priversti pasitraukti iš Lietuvos į Jungtines Amerikos Valstijas ar Vokietiją. Kai kurie keliems dešimtmečiams, o kai kurie ir visiems laikams. Tačiau net praėjus daugeliui metų šiandien jie atvirai pasakoja apie tuomet Biržuose ir visoje šalyje siautėjusius reketininkus. Svarbiausia, kad šie drąsūs vyrai nesiklaupė ir nepakluso banditų šelionėms ir visa tai prisimena tarsi kaip siaubingą senosios dokumentikos serialą.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/

Tęsinys – sausio 11 dienos numeryje.