Legailių globos namų „ligos“ istorija perduota teisėsaugai

B. Petkevičiūtės nuotr.
Savivaldybės meras Vytas Jareckas kreipėsi į Generalinę prokuratūrą, su prašymu ištirti įtartiną Legailių senelių globos namų gyventojų perrašymą iš Biržų poliklinikos į privačią gydymo įstaigą.
Biržų rajono savivaldybės meras Vytas Jareckas pateikė prašymą Generalinei prokuratūrai atlikti ikiteisminį tyrimą dėl Legailių senelių globos namų atvejo, kai visi jų gyventojai vienu metu buvo perrašyti į privačią gydymo įstaigą.

Pateiktame dokumente prašoma ištirti nurodytas, įtarimus keliančias aplinkybes, o nustačius veiksmus, turinčius nusikalstamos veikos požymių – jų padarymu kaltus asmenis patraukti atsakomybėn įstatymų nustatyta tvarka.

Vasario mėnesį rašėme apie tai, kaip visi Legailių senelius globos namų gyventojai dėl neaiškių aplinkybių buvo perrašyti į Biržuose neseniai atsidariusią privačią kliniką „Medicinos namai“, kai tuo tarpu ilgus metus senelių sveikata rūpinosi Biržų poliklinika. Tada globos namų direktorius Renaldas Simėnas „Biržiečių žodžiui“ teigė, kad jokio kriminalo šioje istorijoje neįžvelgiantis ir tikino tokiam senelių sprendimui įtakos nedaręs.

Išnagrinėti situaciją, savivaldybėje buvo sudaryta darbo grupė, kuriai buvo pavesta iki vasario 18 dienos įvertinti situaciją ir priežastis, dėl kurių minimos, savivaldybei priklausančios socialinės įstaigos gyventojai priėmė tokį sprendimą bei pateikti informaciją merui. Darbo grupei keli seneliai sakė, kad patys pasirinko naują gydymo įstaigą, tačiau dauguma guodėsi apie tai nežinoję arba perskaitę spaudoje ir jaučiasi apgauti. Darbo grupei iš surinktos medžiagos išsiaiškinti priežasčių, dėl kurių seneliai pasirašė sutikimus pereiti į privačią gydymo įstaigą, nepavyko, tad merui siūlyta kreiptis į kompetentingas teisėsaugos institucijas. Atsakymas iš prokuratūros kol kas negautas.