Lebeniškiuose – tradiciniai atlaidai

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Antradienį Šv. kankinio Nikandro cerkvėje vyko mišios.

Lebeniškių Šv. kankinio Nikandro cerkvėje trečiadienį vyko vienintelės metuose mišios, kurias aukojo Panevėžio ortodoksų Kristaus Prisikėlimo parapijos klebonas Fiodoras Guriliovas. Jos skirtos Šv. Nikandro dienai paminėti, todėl Lebeniškiams tai didelė šventė.

„Kiekviena liturgija cerkvei yra tarsi kvėpavimas. Čia mišios vyksta labai retai, tačiau džiaugiamės, kad visdar yra žmonių, kurie ateitų ir melstųsi. Kol tikinčiųjų yra, tol cerkvė gyva. Visi vietiniai palaiko ir stengiasi padėti. Prie mūsų prisideda ir savivaldybė, skirdama kažkiek lėšų kasmet. Kiekvieną vasarą stengiamės kiek pasitvarkyti mūsų pastatą. Siekiame cerkvę išsaugoti ateities kartoms. Labai norime nešti žinią, kad gyvename ne tik dėl pinigų, todėl norėtųsi, jog žmonės suprastų kur yra jų tikslas“,- sakė šventasis tėvas.

Cerkvės seniūnas Vladimiras Riabovas pasakojo, kad jis yra tikras stačiatikis, todėl ši šventė yra bene pagrindinė. „Negaliu sakyti, kad mes šios šventės laukiame, nes tai yra tiesiog mūsų gyvenimo dalis. Tai yra mūsų kraujyje, nes dar kai buvau mažas, mums tai buvo įskiepyta. Stengiamės palaikyti tikėjimą tiek, kiek įmanoma. Esu labai laimingas, kad tėvelis atvažiuoja ir aukoja mišias. Šiandien jaučiuosi lyg iš devinto dangaus nužengęs“,- pojūčius išreiškė seniūnas. V. Riabovas pasakojo, kad nors ir stačiatikių Lebeniškiuose nėra likę daug, tačiau kunigas labai stengiasi. Vyras sakė, kad tėvas Fiodoras įkvepia juos ir yra puikus pavyzdys tikintiesiems. „Taip pat labai noriu pasidžiaugti tuo, kad mums labai padeda ir kaime gyvenantys ūkininkai, kurie prisideda prie cerkvės išsaugojimo“,- kalbėjo Lebeniškių kaimo gyventojas.