Laiptinių dezinfekcija: kiek kainuotų?

Vienas iš labiausiai pastaruoju metu daugiabučių gyventojams rūpimų klausimų – laiptinių dezinfekcija. Į „Biržiečių žodį“ kreipėsi net dviejų daugiabučių namų gyventojai, kurie tikino girdėję, kad už laiptinės dezinfekavimą gali tekti pakloti po 30 ar net 50 eurų nuo buto. Taip pat daugiabučių gyventojai teiravosi, kas ją galėtų atlikti, ar šių darbų neapmokėtų rajono savivaldybė.

Biržų rajono savivaldybės administracijos direktorius Vidas Eidukas teigė, jog yra parašytas kreipimasis į namų valdytojus, kad jie patys atliktų dezinfekciją pagal galimybes. Savivaldybė rūpinsis tomis laiptinėmis, kuriose bus nustatyti žmonių karščiavimo atvejai. Dezinfekuoti tas laiptines greičiausiai bus prašomi Biržų komunalininkai.

UAB „Biržų komunalinis ūkis“ direktorius Artūras Prokorenka pastebėjo, jog jie esant reikalui galėtų dezinfekuoti daugiabučių laiptines. Šiuo metu minėtu klausimu jau tariamasi su kelių daugiabučių namų atstovais. Dezinfekcijos metu būtų kreipiamas dėmesys į grindų, durų bei durų rankenų, turėklų, pašto dėžučių ir kitų vietų dezinfekciją. Tiksli kaina paaiškėtų tik konkrečiai žinant reikalingą dezinfekuoti plotą ir kitus dalykus. Pasak direktoriaus, kaina tikrai nebūtų didelė.

UAB „Mano būstas“ AUKŠTAITIJA ir UAB „Biržų butų ūkis“։ vadybininkė Aida Kulbienė patvirtino, jog jie taip pat teikia laiptinių dezinfekcijos paslaugą. Kol kas prašymų šiems darbams iš savivaldybės negauta. Žmonėms yra pateikiamos rekomendacijos, kaip patiems reikėtų tvarkytis. Pasak Aidos Kulbienės, jei būtų savivaldybės specialistų išsakytas pageidavimas dezinfekuoti dalį ar visas daugiabučių laiptines, toks prašymas būtų patenkintas. Pristigus darbuotojų vietoje, būtų atsiųsta papildoma brigada. Pasak vadybininkės, vienos penkių aukštų daugiabučio laiptinės dezinfekavimas kainuotų apie vieną šimtą eurų.

Aida Kulbienė priminė, jog tose laiptinėse, kurias tvarko „Butų ūkio“ valytojos, į vandenį laiptinių grindų plovimui pilama daugiau paviršių dezinfekcinio skysčio, nei buvo daroma iki šiol.