Kylanti turizmo žvaigždė – Biržai

Apžvalgos bokštas - įspūdingas turistinis objektas.
Šiemet daugelio atostogų planus sujaukė netikėtai užklupęs paslaptingas virusas. Itin skausmingai jo pasekmės kirto turizmo sektoriui. Dar balandžio-gegužės mėnesiais turizmo atstovai su liūdesiu pripažino, kad greičiausiai keliones po svečias šalis teks kuriam laikui pamiršti. Tačiau džiugino žinia, kad sulaukus sėkmingos karantino pabaigos atsivers naujos galimybės vidaus turizmui. Ir ekspertai buvo teisūs.

Biržiečių įdirbis

Internete populiariausios socialinių tinklų grupės, skirtos keliaujantiems Lietuvoje, tiesiog verda. Žmonės aktyviai dalinasi kelionių, poilsio šalyje idėjomis, įspūdžiais. Suintensyvėjo didesnių kompanijų ekskursijos.

Pastaraisiais metais biržiečiai nesnaudė: pajutę, kad mūsų rajone veriasi turizmo galimybės, suskubo veikti. Šiandien didžiuodamiesi galime perfrazuoti anglišką posakį, kad Biržai yra ta vieta, kur privalai nuvykti per atostogas. Rajone atsirado nemažai naujų, iki šiol nematytų pasiūlymų, paslaugų. Į Biržus nuolat suka kemperiai. Nors šiemet mažiau matyti užsienio numerių, tačiau artimiausi kaimynai latviai, estai mielai renkasi mūsų kraštą.

Paslaugų teikėjai nesiskundžia

Pasiteiravus Biržų kempinge kaip sekasi po karantino, ar gausu lankytojų, kempingo vadovas Šarūnas Ramanauskas atsakė, jog šiuo metu užimtumas įprastas liepos mėnesiui. To paties paklausus Biržų arbatinės savininkės Irenos Korsakienės, moteris pasidžiaugė, kad pagal užimtumą atrodo, jog karantinas tikrai baigėsi. Arbatinės apartamentai kol kas užsakyti visiems savaitgaliams. Lankytojų gausa džiaugiasi ir Biržų basų kojų takas.

Iššlavė maitinimo įstaigas

Ilgąjį liepos savaitgalį Biržus gerąja prasme ištiko šokas. Netikėtai užplūdus turistams maitinimo įstaigos tiesiogine šio žodžio prasme buvo iššluotos. Pritrūko ne tik maisto, bet ir vietų, kur galima būtų ramiai papietauti. Šeimininkams liko tik mandagiai atsiprašyti lankytojų dėl tokio netikėtai atsiradusio nepatogumo.

Vilioja Krikilai

Pakalbinus Biržų Turizmo informacijos centro vyr. specialistę Simoną Vaičekonę, moteris pasidžiaugė, kad turizmas Biržuose verda. Šiemet biržiečiams ir svečiams pristatyta naujiena- Kirkilų pramogų parkas, viliojantis turistus gravitaciniu namu, kanapių labirintu ir lauko žaidimais. Vienas įkūrėjų Deividas Simėnas sako, kad projektas pasiteisino, tik gamtos stichijos iškrėtė piktą pokštą – prasisukę vėjai išlaužė ir išguldė kanapes, tad buvo vargo, kol viskas susitvakė. O šiaip nuotaikos geros, lankytojų netrūksta, ypač jų padaugėjo liepos mėnesį. Deividas Simėnas suintrigavo sakydamas, kad kitais metais pramogų parke laukia dar daugiau staigmenų.

S. Vaičekonė pasidžiaugė pradėjusia veikti viešbučio dalimi Sodeliškio dvaro sodyboje, taip pat vėl veiklą vėl atnaujino kavinukė „Kų tūjė“. Po truputį atsiranda ir naujų privačių asmenų steigiamų apgyvendinimo vietų. Šiemet verslininkai papildė elektrinių paspirtukų atsargas, o taip pat pasiūlyta naujovė – tuk tukai. Tikrai kiek neįprasta transporto priemonė Biržams, tačiau labai patraukli ir smagi. Tiesa, šiemet „ant bangos“ keliavimas šeimomis, mažesnėmis kompanijomis, nors šiuo metu jau gausu ir turistų, atvykstančių autobusais.

Vietinių ir svečių nuomonės

Paklausiau kelių biržiečių ir miesto svečių, kokia jų nuomonė apie Biržus. Biržietė Sandra pasidžiaugė, kad anksčiau dažnai tekdavo girdėti, kad Biržai užkampių užkampis, o dabar Biržai klesti, dėl ko labai smagu ir turistai visai netrukdo. Biržietis Egidijus irgi džiaugėsi – turistai visai netrikdo, kad tik daugiau jų, ir kad daugiau pinigų Biržuose paliktų. Visiems dėl to tik geriau.

Kasmet į Biržus aplankyti draugės atvažiuojanti kaunietė Daiva sako, kad pokyčiai Biržuose akivaizdūs ir kasmet vis labiau nustebina. Labai patiko šiemet idėja rengti Joninių šventę prie ežero, visai kita atmosfera, nes jos šeima kasmet aplanko Biržus Joninių išvakarėse. Lyg ir gatvės tvarkingesnės, šaligatviai. Daiva sako, kad net gyventi Biržuose galėtų!

Dar viena pakalbinta kaunietė labai mėgsta keliauti su šeima po visą Lietuvą. Biržus atrado gavę magnetuką iš „Surink Lietuvą“, taip jie aplankė mūsų kraštą. Labiausiai patiko gamta.

Pati tikriausia Biržų gerbėja Loreta iš Pasvalio rajono sako, kad lankėsi pas mus gal šimtą kartų, bet vis vien kažką mielo, naujo atranda, visada visur tvarkinga, jai labai patinka Biržai. Ir pėsčiųjų tiltas, kad ir daug kartų pereitas, bet smagu vėl pasivaikščioti ir tiltu, ir ežero pakrante aplink pilį, ir karvės olą aplankyti. Likėnuose parkas gražus, ežeriukai, smagu antytes stebėti, tokia ramybė pas jus. Loreta sako, kad kai nori savo „voverę išvesti iš rato“ poilsiui, turėdama galvoje didelį užimtumą, visuomet važiuoja į Biržų rajoną atgauti jėgų.

Į Biržus draugės aplankyti atvažiuojanti kaunietė Daiva (kairėje) sako, kad pokyčiai Biržuose kasmet vis labiau nustebina.