Kvetkuose siautėjęs padegėjas sulaikytas

Soc. tinklų nuotr.
Tik grįžęs iš užsienio 28 metų vyriškis elgėsi neprognozuojamai – atrodė apkvaitęs, koneveikė gyventojus ir padegė du pastatus.
Kvetkuose vienas po kito du gaisrai. Iš sekmadienio į pirmadienio naktį buvo padegtas negyvenamas pastatas – buvę kultūros namai. Pirmadienio pavakarę jau liepsnojo gyvenamasis namas, kurį savininkai puoselėjo ir juose atvykdavo vasaroti. Policija praneša, kad po antrojo padegimo buvo sulaikytas turto sunaikinimu visuotinai pavojingu būdu kaltinamas asmuo, gimęs 1995 metais.

Vyras buvo agresyvus

Pasak vietos gyventojų, Kvetkų kaime pastarosiomis dienomis darėsi nejauku. Iš užsienio grįžęs kvetkietis dar iki gaisrų šiurpino kaimo gyventojus savo elgesiu.

„Tą dieną, prieš suliepsnojant vasarnamiui, važiuodama keliu sutikau jį einantį gatve. Pasisveikinau, o jis man visokius gestus nepadorius pradėjo rodyti, keikti mane. Atrodė, kaip narkotikų pavartojęs. Po to jis lankėsi kaimo parduotuvėje, pirko energetinį gėrimą. Girdėjau, kad pardavėja išsigando, nes kai jis traukė pinigus iš kišenės, šmėstelėjo peilis...“, – kalbėjo kvetkietė.

Slėpėsi tėvų namų palėpėje

Kaip teigė Kvetkų kaimo gyventoja, policijos pareigūnai ir susitelkę kaimo gyventojai po to, kai buvo padegti namai, pradėjo ieškoti padegėjo. Jį aptiko pasislėpusį savo tėvų namų palėpėje.

„Tikiuosi, kad jo nepaleis, nes nežinia, kas jam šaus į galvą. Jei nesidrovėjo padegti sodybos, kurioje vaizdo kameros įrengtos, tai bet ką gali iškrėsti... Baisu...“, – nuogąstavo kaimo gyventojas.

Skirta griežčiausia kardomoji priemonė

Pasak Biržų rajono policijos komisariato vadovo Deivido Valtario, padegimu įtariamas asmuo buvo laikinai sulaikytas tą pačią dieną, kovo 22-ąją. Panevėžio apylinkės teismo Biržų rūmų nutartimi jam skirta griežčiausia kardomoji priemonė – suėmimas, vieno mėnesio laikotarpiui.

Už turto sunaikinimą ar sugadinimą visuotinai pavojingu būdu piliečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų.

„Asmuo anksčiau yra turėjęs reikalų su teisėsauga, pastaruoju metu jis gyveno ne Lietuvoje“, – sakė Biržų r. PK vadovas.