„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Savivaldybės administracijos sudaryta darbo grupė turės pasiūlyti, o tarybos nariai nuspręsti, kurie penki iš Kelių direkcijos pasiūlytų 11 kelių bus asfaltuojami pirmumo tvarka.
Lietuvos automobilių kelių direkcija rengia prioritetinę žvyrkelių asfaltavimo eilę, tačiau prieš tai dar atsiklausia savivaldybės tarybos narių nuomonės.

Leidžia pasirinkti

Šiuo metu, kaip „Biržiečių žodžiui“ teigė Lietuvos automobilių kelių direkcijos komunikacijos vadybininkas Saulius Jansonas, apjungiami visi savivaldybių papildomai pateikti duomenys.

Todėl ir Biržų savivaldybės administracija sudarė darbo grupę, kuri kovo 4 dieną svarstė, kuriuos kelius, iš pateiktų, siūlys asfaltuoti pirmiausia. Parengtas ir savivaldybės tarybos patvirtintas sąrašas bus siunčiamas Kelių direkcijai iki kovo 31 dienos.

Reitinguoti galima tik 5 ruožus iš Kelių direkcijos atrinktų 11, o bendras Biržų savivaldybei skirtų asfaltuojamų kelių (per naująjį programos įgyvendinimo laikotarpį) ilgis – apie 20 km.

Vietos politikų žodis lems daugiau balų

„Atkreipiame dėmesį, kad asfaltuotinų žvyrkelių sąrašas sudaromas vertinant juos pagal balus. Balai skiriami atsižvelgiant į eismo intensyvumą ruože, neasfaltuotos dalies ilgį bei gyventojų ir darbuotojų skaičių kelio aplinkoje. Savivaldybės, nurodydamos prioritetus, gali pridėti projektui iki 25 balų. Taip pat papildomi 10 balų bus skiriami ir tuomet, jei asfaltuotinas ruožas sutampa su viešojo transporto ar mokyklinių autobusų maršrutais. Iš viso galimas papildomų balų skaičius iš savivaldybės yra 35 balai“,- teigė Kelių direkcijos atstovas S. Jansonas.

Pasak jo, surinkus ir įvertinus informaciją iš visų savivaldybių, bus sudarytas galutinis planuojamų asfaltuoti kelių ruožų su žvyro danga sąrašas, išdėstytas prioriteto tvarka pagal gautų balų sumą.