Kur pramogauti Lietuvoje rudenį?

Kelionę pradėkite Vilniuje ir akimirksniu įsimylėsite šį miestą. Vilniaus senamiestyje gausu akmenimis grįstų gatvių, istorinių namų ir 28 bažnyčių. Pradėkite nuo Aušros vartų, kurie kadaise buvo Vilniaus miesto sienos dalis ir datuojami 1522 m. Viduje yra Švenčiausiosios Mergelės Marijos Gailestingumo Motinos ikona (taip pat vadinama „Aušros Vartų dama“). Būtinai pasižvalgykite, nes ši ikona pritraukia piligrimus net iš Lietuvos ribų. Be Aušros vartų, senamiestyje galite rasti ir daugiau brangakmenių. Pavyzdžiui, Literatūros gatvė, kuri garsėja lentomis, skirtomis apie Vilnių rašiusiems arba mieste gyvenusiems autoriams.

Dar vienas variantas, nueiti į Gedimino kalną. Čia Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas XIV amžiuje pastatė pilį. Šiandien galite rasti vieną rekonstruotą bokštą Gedimino bokštą, kaip tos Aukštutinės pilies liekaną, o užėję į vidų galite sužinoti daugiau apie buvusios pilies istoriją. Taip pat atsiveria puikus vaizdas į Vilniaus senamiestį. Kaip jau minėjome aukščiau, Vilniaus miesto centre galite rasti 28 bažnyčias ir labai rekomenduojame apsilankyti ir apžiūrėti keletą iš jų. Vilniaus katedrą rasite tiesiai po Gedimino kalnu. Taip pat mums patiko stačiatikių Šventosios Dvasios bažnyčia su nuostabiu žaliu ikonostazu.

Poilsis ir pramogos pajūryje

Vienas geriausių dalykų Lietuvoje yra tai, kad čia galima rasti ir istorinių miestų, ir unikalios gamtos. Mūsų mėgstamiausias nacionalinis parkas – Kuršių nerija, įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą, dar žinoma kaip Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Kuršių nerija – ilgas pusiasalis, besitęsiantis iki Klaipėdos. Kadangi neriją skiria Rusijos ir Lietuvos siena, čia lengviausia atvykti keltu iš Klaipėdos. Pasiekę Kuršių neriją rasite daug ką veikti. Iš viso šio siauro žemės ruožo Lietuvos pusėje yra penkios gyvenvietės.

Susižavėti lengva Nida, kaimu pietuose, visai šalia Parnidžio kopos. Ši smėlio kopa yra aukščiausia Kuršių nerijoje, siekia net 52 metrus, o nuo jos viršaus atsiveria nuostabus vaizdas į smėlėtą kraštovaizdį. Be kopimo į kopą, verta pasidomėti ir kitais Nidoje esančiais dalykais. Čia gyveno vokiečių rašytojas Thomas Mannas, kurį galite aplankyti ir sužinoti daugiau apie jį. Arba galite apsipirkti gintaro muziejuje ar sužinoti istoriją Kuršių nerijos istorijos muziejuje. Kad ir ką darytumėte, pasinaudokite šiek tiek laiko pasivaikščiojimui po kaimą. Kuršių nerija garsėja ne tik gamtos grožiu, bet ir mėlynais namais bei unikalia kultūra, taip pat jus džiugins nuostabus atostogų parkas.

Užs. 10754