Kultūros darbuotojas su ištiesta ranka – kasdienybė?

Ž. Maniko nuotr.
Biržų pučiamųjų ansamblio „Blėkvaris“ vadovas Pranas Dapšauskas (dešinėje) stebisi, kad atėjo laikai, kai tenka groti prie turgaus vartų ir prašyti praeivių paramos tam, kad galėtų išvažiuoti atstovauti rajonui, kurio vadovybė tam neskiria nė cento.
Vieną gražų šeštadienio rytą Biržų pučiamųjų ansamblis „Blėkvaris“ koncertavo... prie turgaus – taip išreikšta padėka žmonėms, aukojusiems pinigus išvykai į Gargždų muzikos mokyklos organizuotą konkursą „In Corpore“, kuriame laimėta pirmoji vieta. Kodėl Biržų kultūros centrui priklausantis ansamblis, norėdamas garsinti Biržų kraštą, priverstas ištiesi ranką ir prašyti išmaldos?

Turgus – ne tik prekyba, bet ir muzika

Biržų pučiamųjų ansamblis „Blėkvaris“ puikiai žinomas ne tik rajone, tačiau vykimui į jiems svarbų konkursą Gargžduose, pinigų turėjo susirasti patys – neparėmė nei Biržų kultūros centras, kuriam priklauso muzikantai, nei Biržų savivaldybės administracija. Reikiamą sumą „Blėkvaris“ susirinko iš aukų ir ši investicija atsipirko – konkurse laimėta pirmoji vieta. Todėl, norėdamas atsidėkoti rėmėjams, jau kitą šeštadienį „Blėkvaris“ surengė nemokamą padėkos koncertą prie Biržų turgaus.

Ansamblio įkūrėjas Pranas Dapšauskas neslėpė nusivylimo Biržų kultūros centro vadovo Romo Lesevičiaus požiūriu į kultūrą ir atstovavimą rajonui. „Vadovas pasakė, kad dėl šešių žmonių autobuso neverta duoti. Aš paskui pagalvojau, kažkodėl į Euroviziją vykusiems šešiems muzikantams ir lėktuvų bilietus užsako, ir apgyvendina visai savaitei, ir pamaitina... Kiek teko girdėti, kituose rajonuose dėl to nekyla tokių problemų. Juk ne sau, bet atstovauti rajonui vykome“,- kalbėjo P. Dapšauskas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com