Kultūra Biržuose galėtų suklestėti, bet motyvacija slopsta

S. Ramanauskienės nuotr.
„Prieš šešerius metus galerijoje atidaryta kavinė simbolizavo savotišką susivokimą, kad tokiame mieste kaip Biržai vien tik iš meno išgyventi kol kas yra beveik neįmanoma“, – sako meno galerijos-kavinės „Portfolio“ įkūrėja Lijana Judickaitė.
„Biržuose slypi milžiniškas kultūrinis potencialas, tačiau norint jį atskleisti, būtinas artimesnis savivaldybės ir kultūros sektoriuje veikiančių nevyriausybinių organizacijų (NVO) bendradarbiavimas“, – sako Biržuose veikiančios meno galerijos-kavinės „Portfolio“ įkūrėja Lijana Judickaitė.

Biržų kultūros indeksas

Būtent tai buvo bandoma daryti praėjusio mėnesio pabaigoje vykusio susitikimo su Biržų rajono savivaldybės atstovais metu, kurį inicijavo Nacionalinė kūrybinių ir kultūrinių industrijų asociacija (NKIKIA) ir kvietė dalyvauti Biržuose veikiančias kūrybines NVO.

Prieš kurį laiką Lietuvos kultūros taryba inicijavo ir pristatė pirmąjį tokį šalyje tyrimą „Savivaldybių kultūros indeksas“ – jame buvo analizuojamos visos 60 šalies savivaldybių ir vertinama kultūros padėtis jose, atskleidžiamos rajonų bei miestų silpnybės ir stiprybės.

Geriausiai iš visų pasirodė Neringos savivaldybė, surinkusi 56,91 balo iš 100 galimų. Tuo pat metu Biržų rajono savivaldybė atsidūrė 25-oje vietoje iš 60-ties ir surinko 20,83 balo.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/