V. Leščinskienės nuotr.
Kas pasakys, kad čia požeminis vandens rezervuaras? „Labiau panašu į gyvačių veisyklą“,- piktinasi Kučgalio gyventojai, šmaikštaujantys, kad norint prie jo prieiti, reikia pirma krūmus išdeginti.
Kučgalio miestelio gyventojai pasipiktinę – apie požeminio vandens rezervuarą byloja tik užrašas. Krūmokšniais apaugusi ir šiukšlėmis užteršta teritorija – tai Liepų gatvėje esantys priešgaisriniai tvenkiniai, iš kurių, anot vietinių, nei naudos, nei grožio. „Jeigu tai sovietinių laikų atgyvenos, kurių nebepritaikysite, tai bent krūmus reikia iškirsti ir žemes išlyginti“,- seniūnijos prašo kučgaliečiai.

Kiek gali, patys rūpinasi

Pasak Kučgalio bendruomenės pirmininko Stasio Valiuko, šios dvi problemos – senos kaip pasaulis. „Seniūnija nepajudina nė piršto. Štai, pavyzdžiui, žemės plotu, esančiu šalia priešgaisrinių tvenkinių, mes geranoriškai rūpinamės, nes nebeapsikentėme netvarkos. Čia kažkada stovėjo gyvenamasis namas, bet dabar jo nebėra, liko neįteisintas sklypas. Žabus išpjovėme, dabar reikėtų žemę išlyginti, kad patogiau būtų pievelę pjauti. Iš kur lėšų paimti – dar nežinome, bendruomenė gyvuoja niekieno neišlaikoma. Visas džiaugsmas, kai iš seniūnijos kelis litrus benzino išmaldaujame“,- teigė S. Valiukas.

Ūkvedys užmiršo...

Pakalbintas Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas pripažino, kad iškirsti ant požeminio vandens rezervuaro augančius krūmokšnius turėtų seniūnija.

„Rezervuaras atlikdavo vandens paėmimo paskirtį gaisro atveju, bet kad to poreikio nebėra – Kučgalys turi šaltinėlį, iš jo ir ima. Žinoma, rezervuaras reikalingas, todėl galima iškirsti krūmus – esu apie tai sakęs ūkvedžiui, greičiausiai jis pamiršo“,- sutvarkyti šią problemą žadėjo seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/