Naujausios
Šios savaitės pradžioje biržiečius sukėlė ant kojų masinėse informacijos priemonėse pasklidusi žinia, kad į Kaune įsikūrusios muitinės sandėlius iš Šiaurės Italijos grįžęs vilkiko vairuotojas, biržietis, pasiskundė į gripą panašiais negalavimais ir, neva, buvo išsiųstas gydytis į Biržus pas savo šeimos gydytoją. Vėliau jau buvo patikslinta: vilkiko vairuotojui paimti visi reikiami mėginiai tyrimams. Laboratorijoje koronavirusas nepatvirtintas. Trečiadienio dieną vėl plito karštos naujienos. Neva, į biržiečius medikus jau kreipėsi Šiaurės Italijoje atostogavusi biržietė su įtartinais negalavimais ir neva, ligonė išgabenta į Panevėžio infekcinę ligoninę. Trečiadienio vakare biržietės dalinosi dar viena žinia – koronavirusu, įtariama, galėjo užsikrėsti vieno prekybos centro pardavėjos sūnus, kuris neseniai grįžo iš Italijos... Tik spėk žinias gaudyti. Koronavirusą sėja radijas, televizorius, laikraščiai, pažįstami. Vyriausybė Lietuvoje paskelbė valstybės lygio ekstremalią situaciją dėl koronaviruso plitimo grėsmės.
Biržiečiai medikai visas naujienas apie tariamai koronavirusu užsikrėtusius ir į Polikliniką ar Šeimos gydytojų centrą besikreipiančius minėtus biržiečius paneigė.
Biržų šeimos gydytojų centro direktorė Elena Šakelienė neslepia: pacientai susirūpinę, jie užduoda įvairiausių klausimų apie koronavirusą.
– Mūsų gydymo įstaiga jau prieš kelias savaites apsirūpinusi specialiomis apsaugos priemonėmis darbuotojams ir pacientams, dezinfekcinėmis priemonėmis, jeigu tektų susidurti su sergančiuoju. Bet gal neprireiks... – kalbėjo centro direktorė.
Gydytoja E. Šakelienė pasakojo: koronaviruso simptomai panašūs į ūmios kvėpavimo takų infekcijos ir gripo: karščiavimas, kosulys, gerklės skausmas, apsunkintas kvėpavimas, silpnumas. Inkubacinis periodas trunka iki 20 dienų.
– Jeigu pajutote šiuos simptomus ir turėjote kontaktą su patvirtintu ar tikėtinu koronoviruso nešiotoju, skambinkite bendruoju pagalbos numeriu 112. Medikai suteiks medicininę pagalbą, išduos nedarbingumo pažymėjimą ir duos kitus nurodymus, neišeinant iš namų. Negalima lankytis poliklinikoje ir kitose viešose vietose, – primena gydytoja E. Šakelienė.
Vis tiek, kas būtų, jeigu toks įtartinas ligonis pasirodytų gydymo įstaigoje?
– Skambintume pagalbos telefonu 112 ir įtariamą ligonį izoliuotume, medicinos įstaigą uždarytume, patalpas dezinfekuotume, apie tai informuotume Visuomenės sveikatos centrą, – pasakojo gydytoja E. Šakelienė.
Sveikatos apsaugos viceministras A. Šešelgis tikina, jog koronoviruso tyrimai trunka apie 6-7 valandas.
Vakar televizijos laidoje Europos komisijos narys Vytenis Andriukaitis priminė praėjusių metų statistiką: nuo gripo pernai mirė apie 37 tūkst. žmonių, tačiau jokios panikos nebuvo, nes tai mums jau įprasta.