Koks lanksvų likimas A. Dauguviečio parke?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
A. Dauguviečio parke žolės pjovimo metu nupjautos lanksvos po truputį pradeda augti.
Rugpjūčio pradžioje biržiečius apskriejo naujiena, jog visi 357 dekoratyviniai lanksvų krūmeliai A. Dauguviečio parke žolės pjovimo metu buvo nupjauti.

Primename, jog kiek seniau spausdintame „Biržiečių žodžio“ numeryje pasakojome apie tai, kaip įvyko šis įvykis. Pasidomėjome, koks tolimesnis šių krūmelių likimas. Pirmiausia nuvykome į patį A. Dauguviečio parką pasižiūrėti ar nupjautos lanksvos nudžiūvo, ar bando atželti. Iš pirmo žvilgsnio, medelių nesimato. Tačiau kiek geriau įsižiūrėjus, pasimatė nedideli lapeliai. Reikėjo kiek pasikapstyti, kad būtų galima pamatyti.

Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė pasakojo, jog jau apžiūrėjo parko teritoriją, kuri anksčiau buvo apsodinta lanksvomis. Seniūnė sakė, jog augalai kol kas bando želti, bet dar ne laikas svarstyti tolimesnį jų likimą. Ar lanksvos atsigaus, ar visgi tie, kas atsakingi už žalą (UAB „Biržų komunalinis ūkis“) turės atsodinti krūmelius? Kol kas, kaip pati seniūnė sakė, artimiausiu metu planuojama krūmelius apravėti ir sužymėti, kad jie darbininkams būtų pastebimi.