Kokie pinigai, tokios ir paslaugos – už tris eurus kasdien kiemo nevalys

B. Petkevčiūtės nuotr.
Biržų, Rotušės g. 13 namo gyventojas Jurijus Balbukovas piktinasi, kad už teritorijos tvarkymą įmonei „Mano būstas Aukštaitija“ kas mėnesį moka po 2,37 euro, bet dažniausiai kieme reikia bristi per pusnis.
Į redakciją kreipėsi Biržų miesto Rotušės gatvės gyventojas, gyvenantis daugiabutyje. Jis piktinosi, kad namo gyventojai už aplinkos tvarkymą administratoriui UAB „Mano būstas Aukštaitija“ kiekvieną mėnesį moka fiksuotą mokestį, tačiau paslaugų kokybė jų netenkina – kieme arba slidu, arba tenka bristi per pusnis. Įmonės direktorius Ipolitas Skukauskas patikino, kad už tvarkymą atsakinga įmonė bus informuota apie situaciją ir pridūrė: „Jeigu jūs perkate litrą pieno, tai į tą pakelį tikrai nebus įpilta papildomai dvidešimt gramų – kiek moka, tiek ir gauna“.

Už ką moka pinigus?

Su redakcija susisiekęs biržietis Jurijus Balbukovas atkreipė dėmesį, kad Rotušės gatvės daugiabučio namo gyventojams svarbu išsiaiškinti, už ką moka namą administruojančiai bendrovei „Mano būstas Aukštaitija“. Jurijus parodė įmonės pateiktą sąskaitą, kurioje nurodyta suma už teritorijos priežiūrą siekia 2,37 euro. Šis mokestis yra fiksuotas ir turi būti mokamas visus metus, nepriklausomai nuo sezono, nors, anot Jurijaus, vasarą tų darbų daug nėra. Vyras teigė, kad žiemos metu kiemas retai valomas, tad tenka bristi per pusnis arba slidinėti ant nepabarstyto tako.

“Paskutiniu laiku priežiūra yra labai vangi, turime bristi per pusnis, būna, kad ir nepabarsto, kai pasidengia plikledis. Vadinasi, „Mano būstui Aukštaitija“ yra pasirinkimas – arba imti pinigus ir nevalyti, arba imti pinigus ir valyti. Tai žinoma, jie pasirinko tai, kas jiems naudingiau“,- svarstė Jurijus. Jo žodžiais, gyventojams reikalingas aiškumas, už ką konkrečiai nustatytas mokestis.

“Noriu, kad būtų konkretumas – kokius darbus įmonė turi atlikti. Turi išaiškėti, kokių darbų jie neatlieka ir ar jiems išvis priklauso“,- kalbėjo vyriškis.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/