Kodėl papiliečiai priversti mokėti už kitų kadaise „pramiegotas“ galimybes?

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Papilio seniūnijos seniūnas Renas Čygas sako, kad gyventojai dabar moka už ankstesnių valdininkų paliktas spragas: „Aš manau, kad traukinys jau nuvažiavo ir jo nepasivysi. Kažkas kažkada tą progą pramiegojo...“
Papilys, kaip ir dauguma kitų Biržų rajono miestelių, gyvena tartum viduramžių laikais – neturi centralizuoto nuotekų tinklo. Pasak vietos gyventojų, tai – puiki terpė aplinkosaugininkams „pasipinigauti“ – bausti už aplinkos apsaugos reikalavimų nepaisymą, aplinkos teršimą buitinėmis nuotekomis.

Įžvelgia neteisybę

Neseniai sulaukėme skaitytojo Manto laiško su prašymu paviešinti apie, jo teigimu, aplinkosaugininkų vykdomą prievartą prieš Papilio miestelio gyventojus. Inspektoriai, atvažiavę į Papilio miestelį, be gailesčio baudžia žmones už netinkamą nuotekų tvarkymą.

„Mano teta gavo trisdešimties eurų baudą ir buvo pagąsdinta, kad kitą mėnesį laukia dar didesnė bauda, jei tinkamai netvarkys nuotekų. Bet ar čia tetos kaltė, kad savivaldybė nesugeba įvesti centralizuoto nuotekų tinklo? Keista ir tai, kad jokio raštiško perspėjimo anksčiau ji nebuvo gavusi. Prašau, pasidomėkite, kas čia vyksta? Jeigu reikės, kreipsimės ir į aukštesnes instancijas, kad paaiškintų, nes įžvelgiame neteisybę“,- problemą išdėstė skaitytojas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com