Kodėl gatvėse vis dar pasitaiko „erelių“ ir nesaugių ruožų?

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Kai vienu šaligatviu dalinasi ir pėstieji, ir dviratininkai, pasigendama saugumo, todėl savivaldybės atstovai ragina laikytis kelių eismo taisyklių, pasiūlymus galima teikti ir Eismo saugumo komisijai.
„Apie vairavimo ypatumus ir saugų eismą Biržų mieste ir už jo ribų galima daug kalbėti, tačiau nuo to vairuotojų kultūra nepasikeis. Čia bejėgės ir vaizdo stebėjimo kameros“,- piktinosi gyventoja. Ji teigė norinti atsakingų asmenų paklausti, kas daroma, kad žmogus bent dieną Biržų mieste jaustųsi saugus?

Mieste jaučiasi nesaugiai

Biržietė teigė, jog nesaugu pėstiesiems Biržų mieste, nes važiuojantys dviračiais ir paspirtukais skrieja nepaisydami greičio, nenaudoja garsinių signalų, todėl nuolat tenka dairytis, kad neįvažiuotų, neatsimuštų ir nesužalotų. „Kiek tokių eismo dalyvių yra nubaustų?“- domisi moteris.

Labiausiai ją neramina chuliganiškas automobilių vairavimas, ypač, kai transporto priemonės su užsienietiškais arba išskirtiniais valstybiniais numeriais. „Švilpia toks vairuotojas pro šalį žvyrkeliu nenuspėjamu greičiu, palikdamas pėsčiąjį dulkių debesyje, mat jo valstybinis numeris susideda iš raidžių, reiškiančių „atsiprašau“. Numeris pasako viską, bet negi jam negalioja jokie greičio ribojimai, mandagumas, padorumas?“- stebisi biržietė. Ji atkreipia dėmesį, kad miesto apvažiavime nemažai sunkvežimių gabena nepritvirtintus krovinius, todėl kelia pavojų saugumui. „Manau, kad šią netvarką reikia pastebėti, o ne paskui konstatuoti faktus“,- įspėja moteris.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/