Kirkilų ežerėliuose bebrai laimi kovą prieš žmogų

B. Petkevičiūtės nuotr.
Kirkilų ežerėlius užtvenkė bebrai – nei pravažiuosi dviračiu, nei sausas perlipsi.
Savaitgalį Biržai atgijo, vykstantys renginiai išlįsti į miestą ir pabūti gamtoje sukvietė ne tik vietinius gyventojus, bet ir miesto svečius. Prie Kirkilų bokšto šeštadienį knibždėjo minios turistų. Tačiau smagų pasivaikščiojimą aplink karstinius ežerėlius sudrumstė netvarka – liepteliai vietomis apsemti vandeniu, užversti šakomis, kai kur nėra praėjimo. Žmonės piktinosi tokia netvarka ir bandė aiškintis, kas dėl to kaltas.

Prieš gamtą nepašokinėsi

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas, antradienio ryte apžiūrėjęs Kirkilų ežerėlius, „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad bandoma lieptelius tvarkyti, bet neaišku, kiek ilgai jie vėl nebus apsemti.

“Čia problema – bebrai. Jie užtvenkė ežerėlius, todėl ant lieptelių atsirado vanduo. Šie gyvūnai stato užtvankas, kurias sunku išardyti. Šiandien padėtis geresnė, Regioninio parko darbuotojai klos vamzdį, kad vanduo nuslūgtų“,- kalbėjo seniūnas. Jis suabejojo, ar ilgai tilteliai bus sausi, nes kova su bebrais vyksta nuolat. „Su jais sunku kovoti, nes visų neišnaikinsi“,- atsidūsta seniūnas.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/