Kas tvarkys miesto centre apleistą pastatą, jeigu šeimininkams nerūpi?

V. Leščinskienės nuotr.
Apleistas pastatas Vabalninko centre, anot vietinių, didžiausia miesto gėda, bet niekas nieko padaryti negali, nes tai – privati nuosavybė.
Vabalninko centre stūksantis pastatas-vaiduoklis gadina miesto vaizdą. Todėl savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyriaus specialistai įspėjo namo šeimininkus pasirūpinti savo nekilnojamuoju turtu, bet sulaukė tik menko dėmesio – langų kiaurymės buvo užkaltos lentomis. „Negalima sakyti, kad dabar gražiau, bet kad saugiau – tikrai“,- sako Vabalninko seniūnijos seniūno pavaduotoja Zena Švainauskienė.

Seniūnija netoleruoja netvarkos

Pasak Z. Švainauskienės, šis pastatas – kažkieno privatus turtas, tad seniūnija mažai kuo gali padėti. Ant pastato pritvirtintos iškabos liudija, kad jis parduodamas.

„Šis pastatas kadaise priklausė vienuolėms. „Tarybiniais laikais čia veikė kultūros namai ir biblioteka, po to jis vėl grąžintas vienuolėms. Jos pardavė pastatą privatiems asmenims, tie – perpardavė... Pastaruoju metu pastatas buvo labai blogos būklės – langai užkalti polietileno plėvele, kuri greitai nudrisko ir nuplyšo. Aš pati kažkada pro šalį eidama net buvau galvą įkišusi pažiūrėti, kas ten viduje, o gal kas nors įlindęs? Labai gerai, kad Viešosios tvarkos skyrius pradėjo savininkus „judinti“, tai ir užsikalė langus. Mes dažniausiai ir pranešame jiems apie niekadėjus, netoleruojame netvarkos, nes tai yra grėsmė aplinkinių saugumui“,- kalbėjo Z. Švainauskienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com