Karščiausią metų dieną pasijutome tarsi Ispanijoje

„Biržiečių žodžio“ nuotr.
Pasak Biržų meteorologijos stoties meteorologo Broniaus Medinio, sekmadienį vietomis žemės paviršius buvo įkaitęs net iki 41 laipsnio karščio.
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, nors praėjęs sekmadienis nebuvo karščiausia diena per visą Lietuvos istoriją, tačiau šių metų rekordas pasiektas.

Pasak Biržų meteorologijos stoties meteorologo Broniaus Medinio, sekmadienio vidurdienį Biržų ir kitose kaimyninių rajonų apylinkėse fiksuota aukščiausia temperatūra siekė 32 su trupučiu laipsnio, o vietomis žemės paviršius buvo įkaitęs net iki 41 laipsnio. Tai karščiausia diena šiais metais. „Kaip sakoma, gavome ispaniškos šilumos grybštelėjimą“,- sakė B. Medinis.

Artimiausiu metu, pasak meteorologo, orai turėtų atvėsti. „Artimiausiomis savaitėmis mėgausimės gražia, lietuviška vasara, svilinančio karščio bangų greitu metu nematyti“,- teigė meteorologas, pridūręs, kad šių metų liepos naktys išsiskiriančios vėsa, ir toliau tokios išliks.

„Numatoma temperatūra apie 10-13 laipsnių. Kaip mes pajuokaujame, ne agurkų naktys, nes agurkams reikia šiltų naktų, bent apie 15 laipsnių, antraip juos puola ligos ir prastai vaisius mezga. Pasitaiko tokių naktų, kad vietomis net iki 6 laipsnių šilumos tebūna“,- kalbėjo B. Medinis.

Anot jo, artimiausiu metu nesulauksime ir gausesnių kritulių. „Kitą savaitę palis, bet ne tiek, kiek reikėtų gamtai atsigauti. Šią vasarą lietaus debesys tokie pavieniai, laimės dalykas, kur klius. Pavojinga sausra laikosi, tik truputį prislopinta, kaip koks laužas prigesęs. Šiuo metu galima sakyti, jaučiame dviejų mėnesių kritulių skolą. Ar grąžins debesėliai ją, greičiausiai kad taip, ir su palūkanomis, bet ... per javapjūtę“,- kokios lietaus prognozės, atskleidė meteorologas.

Karščiausia liepos 16-oji Lietuvoje orų žinovų fiksuota 2021 metais, Kaišiadoryse, kai termometro stulpelis užkilo iki 34,9 laipsnių Celsijaus.