Karo tarnyba: vieni vengia, kiti užsirašo patys

karys.lt nuotr.
Jaunuoliai, bandantys išvengti karos tarnybos, gali būti patraukti į baudžiamąją atsakomybę.
Šių metų vasario mėnesį Biržų policijos komisariatas gavo pranešimus, kuriuose nurodyta, kad Biržuose gyvenantys keturi vyrai, gimę 1993-1994 metais, vengė šaukimo į privalomąją karo tarnybą. Policija nurodo, kad vaikinai apie karo prievolininko tarnybą bei pareigas žinojo ir nuo 2019 metų vengė atlikti pareigą.

Turės paaiškinti priežastis
Biržų Karo prievolės ir komplektavimo poskyrio viršininkė seržantė Audronė Stakėnienė pasakojo, kad praeitais metais metais Biržų, Pasvalio rajonuose buvo surašyti 233 protokolai karo prievolininkams, kurie vengė atlikti tarnybą. Pasak seržantės, kokie yra šių vaikinų konkretūs pasiteisinimai bus išsiaiškinta ikiteisminio proceso metu, tačiau tam priežasčių yra daug: vieni nepristato dokumentų, kiti nepasirodo medicininėje patikroje, dar kiti nepraneša apie netinkamą sveikatos būklę.
"Kai vaikinas pamato, kad yra karo prievolininkų sąraše, labai svarbu atlikti visus privalomus punktus, net jei jo sveikatos būklė yra netinkama kariuomenei",- sako A. Stakėnienė.
Jei karo prievolininkas yra įtrauktas į sąrašus, jis yra šaukiamas atlikti nuolatinę tarnybą. Tokiu atveju jis privalo per numatytą terminą pateikti savo asmeninius duomenis. Jei yra aplinkybių, dėl kurių karo prievolininkas gali būti atleistas nuo tarnybos ar tarnybos laikas gali būti atidėtas, privaloma pateikti tai įrodančius dokumentus.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/