Karalienės Silvijos apdovanojimas – Likėnų slaugytojai

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės nuotr.
Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytojai Alesei Dulevičienei už idėją „Gijos riešinė“ įteiktas garbingas Karalienės Silvijos slaugos antrosios vietos apdovanojimas.
VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė informavo, kad šios įstaigos darbuotojai, Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytojai Alesei Dulevičienei už idėją „Gijos riešinė“ įteiktas garbingas Karalienės Silvijos slaugos antrosios vietos apdovanojimas.

Dėl sveikatos priežiūros krizės pernai Karalienės Silvijos slaugos premijos leidimas buvo sutelktas į COVID – 19 idėjas ir sprendimus. Ypatingas dėmesys skirtas paraiškoms dėl pagyvenusių žmonių ir demencija diagnozuotų bendruomenių gerovės gerinimo.

Iš šimtų pateiktų idėjų, komisija į finalą atrinko penkias, jų manymu, geriausias. Viena iš jų – Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytojos Alesios Dulevičienės idėja „Gijos riešinė“. Alesia, norėdama padėti žmonėms, kurie susiduria su nepatogumais pandemijos metu, pateikė idėją sukurti riešines, kurios padėtų sekti medikamentų vartojimą ir gauti reikiamą priminimą, stebėti vaistų likučius ir gauti reikiamas rekomendacijas. Tokią apyrankę pacientui išduotų sveikatos specialistas, o kiekviena apyrankė būtų aktyvuota per įstaigoje esančią programėlę, kurią gali stebėti tiek pacientas, tiek jo artimieji. Išduodamas apyrankę, specialistas suvestų informaciją – kada ir kokius paciento rodiklius reikia matuoti. Šis prietaisas skleistų garsinius, šviesos bei juntamuosius signalus, kurie praneštų pacientui, ką tuo metu jam reikia padaryti.

Už unikalią idėją Švedijos ambasadoje Respublikinės Panevėžio ligoninės filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės FMR skyriaus vyr. slaugytojai A. Dulevičienei buvo įteiktas garbingas II vietos laimėtojos apdovanojimas. „Tai – puikus renginys, kuris, tikimės, taps kasmetinis. Šia nuostabia ir reikšminga iniciatyva siekiama kelti slaugos prestižą, darbo kokybę. Noriu labai padėkoti visiems, kurie mane palaikė, manim tikėjo – artimiesiems, draugams, Respublikinės Panevėžio ligoninės kolektyvui ir jos filialo Likėnų reabilitacijos ligoninės darbuotojams. Ačiū! Su dideliu nekantrumu laukiu rugsėjo mėnesio ir galimybės inicijuoti naujas idėjas“, – savo įspūdžiais dalinosi A. Dulevičienė.

Svarbus slaugytojų vaidmuo dar niekada nebuvo patikrintas tokiu plačiu ir visapusišku mastu, kaip šiais metais, įvykus COVID – 19 pandemijai. Slaugytojai ir šeimos nariai visame pasaulyje patyrė sukrečiančių praradimų – ypatingai senyvo amžiaus asmenų ir demencija sergančiųjų bendruomenėse. COVID – 19 išlieka didžiausiu iššūkiu slaugos specialistams ir šeimos nariams, siekiantiems apsaugoti vyresnio amžiaus asmenų sveikatą ir gerovę visame pasaulyje.

Parodydamas deramą dėmesį slaugos talentams ir jų idėjoms, projektas siekia pagerinti slaugos kaip profesijos statusą bei paskatinti naujos kartos sveikatos priežiūros talentus pasirinkti šią studijų sritį.