V. Leščinskienės nuotr.
Kirdonių parduotuvės savininkas Vilius Gelažnikas sako, kad nuolat tenka laviruoti ant išlikimo ribos, bet iki šiol išeitį kažkaip pavykdavo rasti.
Kaimo parduotuvės išgyvena kone patį sunkiausią laikotarpį – sąskaitos už elektrą padidėjo net keliskart, šildymas brangus, o klientų perkamoji galia sumažėjo. Kaip tokiomis sąlygomis išgyventi? Ne veltui Kupreliškyje ir, greičiausiai, kituose rajono kaimuose, žmonės baiminasi, kad neturės, kur duonos nusipirkti.

Taupyti nėra iš ko, teks spynas kabinti

„Girdėjau, kad Kupreliškio parduotuvę ketina uždaryti“,- neseniai sulaukėme nerimastingo skaitytojos skambučio. Pabandėme išsiaiškinti, ar tai tiesa.

Vienintelės parduotuvės Kupreliškyje savininkė, verslininkė Irena Vidugirienė patikino, kad gyventojų nuogąstavimai – neišgalvoti. „Matysime, kaip bus. Vieną įspūdingą sąskaitą už elektrą jau gavome. Jeigu ir antra tokia bus, eisime „ant pečiaus“, arba, tiksliau, važiuosime pirkti spynų parduotuvei užrakinti“,- teigė pašnekovė.

Verslininkės teigimu, elektros sąskaita išaugo net triskart – net 900 eurų už vieną mėnesį teko mokėti. „O iš ko galima sutaupyti? Šildymo nutraukti negalima, šaldiklių visiškai išjungti negalima... Kaimų parduotuvės ir taip gyvena taupiai“,- įsitikinusi I. Vidugirienė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com