Kai kuriose seniūnijose gatvės po truputį temsta

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Seniūnai teigia, kad gatvių apšvietimui ne visada užtenka lėšų.
Artėjame prie vasaros sezono. Nors ir prabundame su šviesa, vakarai vis dar tamsūs, apniukę. Kai kurios seniūnijos, taupydamos pinigus gyventojus jau panardino į tamsą, kai kurios nusiteikusios laukti artėjančių švenčių.

Suos­tas

Tamsoje savaitgalį sutikę Suosto kaimo gyventojai svarstė: gal įvyko koks gedimas, jų gatves užtemdė tamsa? Tačiau kiek vėliau paaiškėjo, kad tamsa apgaubė visą seniūniją, kuri po truputį pasitinka vasaros laiką.

Suosto bendruomenės pirmininkas Ramūnas Vėjelis pasakojo, kad gyventojai prie gatvių apšvietimo yra labai įpratę, todėl jiems buvo lengvas šokas. „Vakarai dar yra pakankamai tamsūs. Gyventojai mano, kad būtų buvę geriau palaukti bent laiko persukimo“, − sakė R. Vėjelis. Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius pasakojo, kad praeitais metais apšvietimas buvo išjungtas kovo 1 dieną. Todėl nors ir tamsoka, tenka atsižvelgti į esamą finansinę padėtį.

Pa­pi­lys

Gatvių apšvietimą atjungė jau ir Papilio seniūnija. Seniūnas Renas Čygas pasakojo, kad seniūnijoje nėra tokio aktyvaus gyvenimo, kad būtų reikalingas apšvietimas. „Pagrindinė priežastis dėl ko atjungėme apšvietimą yra finansai“,− sakė R. Čygas.

Va­bal­nin­kas

Vabalninko seniūnijos seniūnas Laimutis Braždžionis pasakojo, kad pirmadienį vyko darbai dėl gatvių apšvietimo atjungimo kaimiškose Vabalninko vietovėse. Pasak jo, pačiame Vabalninke apšvietimo atjungimas kol kas neplanuojamas.

Pa­bir­žė

Pabiržės seniūnijos seniūnė Vita Zurbaitė pasakojo, kad apšvietimas seniūnijoje yra prioritetas. Todėl kol vakarai nebus pakankamai šviesūs seniūnija ieškos finansų, kiek įmanydami. V. Zurbaitė sakė, kad pagrindiniu keliu einanti gatvė neužtems saugumo sumetimais.

Šir­vė­na

Širvėnos seniūnijos seniūnas Saulius Eigirdas pasakojo, kad apie apšvietimo išjungimą seniūnijoje jau kalba. Širvėnos seniūnijos gatvės užtemti turėtų po švenčių.

Pa­ro­vė­ja

Parovėjos seniūnijos seniūnė Daiva Juozaitienė apie apšvietimo išjungimą taip pat jau svarsto. Pasak jos, paskutinėmis kovo dienomis bus surinkti paskutiniai elektros apšvietimo rodmenys ir išjungiama šviesa.

Pa­če­riaukš­tė

Pačeriaukštės seniūnas Aurimas Frankas išreiškė nuostabą, kad kai kurios seniūnijos jau užtemdė gatves. „Manau, kad reikia suteikti žmonėms galimybę šventes sutikti su šviesa. Todėl tik po šv. Velykų seniūnijoje svarstysime, kada užgesinti šviesas“,− sakė A. Frankas.

Bir­žai

Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė priminė, kad miesto gatvėse šviesa karaliauja ištisus metus. „Mes tikrai nesiruošiame išjungti gatvių apšvietimo. Nuolat yra koreguojamas apšvietimo įjungimo ir išjungimo laikas, tačiau apie išjungimą nesvarstome“,− sakė K. Undzėnienė.

Ž. Katkūnaitės nuotr.
Seniūnai teigia, kad gatvių apšvietimui ne visada užtenka lėšų.