Kai kaimynų santykius gadina tvoros ir per jas krentantis kompostas

I. Butkevičiūtės nuotr.
Svarbu kokia kaimyno tvora, kokio aukščio, kurioje pusėje – šiaurinėje, pietinėje ar vakarinėje. Geriausia prieš statant tvorą, sodinant medžius ar statant voljerą – pasikonsultuoti su specialistais, kad vėliau nekiltų pykčių su kaimynais.
Į „Biržiečių žodį“ kreipėsi biržietė su klausimu – kaip žinoti, ar kaimynas teisus, pasistatydamas tvorą be mano sutikimo? Ar verta ieškoti teisybės, o gal viską palikti kaip yra ir nebesigilinti?

Gyventojams rūpi, ar kaimynai laikosi taisyklių

Viena biržietė, gyvenanti nuosavoje sodyboje, sudvejojo, ar jos kaimynai elgiasi teisingai.

„Man atrodo, kad kaimynai turėtų pasitarti prieš priimdami kai kuriuos sprendimus, pavyzdžiui, prieš statant tvorą ar šiltnamį, kuris mano darže uždengia šviesą. Juk ir mano šiltnamiai prie pat vieno ir kito kaimyno tvoros. Nežinau, kaip turėtų būti?“- svarstė moteris. Ją neramina ir atliekų konteineriai.

“Kartais vasarą nelabai malonus kvapas sklinda nuo kaimynų konteinerio. Kito kaimyno vyšnaitės šakos išsikeroję mano kiemo pusėje, bet man netrukdo... Nenoriu su kaimynais pyktis, tiesiog kyla klausimų, kurie pastaruoju metu vis neduoda ramybės. Atrodo, stengiuosi, kad pagal įstatymus viskas būtų, bet kaip turėtų būti iš tikrųjų, taip ir nežinau“, – abejojo biržietė.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com/