Kada išmoksime rūšiuoti atliekas?

Biržų miesto seniūnijos nuotr.
Filmavimo kameros Biržų miesto seniūnijai padeda „gaudyti“ gyventojus, netinkamai rūšiuojančius atliekas.
Biržų miesto seniūnijos seniūnė Kristina Undzėnienė „Biržiečių žodžiui“ sakė, kad prevencinė priemonė – bendrojo naudojimo atliekų konteinerių aikštelių filmavimas – davė naudos. Pažeidimus fiksuoja ir Ramongalių bendruomenė – tekstilei skirtas konteineris prigrūstas statybinių atliekų.

Pateikė įrodymus

Užfiksuotas ne vienas gyventojas, atliekas metantis ne į tos paskirties konteinerį. „Pavyzdžiui, prie kapinių, esančių Kęstučio gatvėje, yra atliekų konteineriai ir pastebėjome, kad vienas vyriškis visą savaitę „kursavo“, nešdamas į tuos konteinerius savo daiktus“,- pasakojo seniūnė.

Videoįrašai apie pažeidimus perduodami savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui. Šio skyriaus vedėjas Ričardas Sabas teigė, kad ši medžiaga padės išsiaiškinti pažeidėjus ir kartu paskatins gyventojus atsakingai rūšiuoti atliekas. „Bendrųjų konteinerių aikštelės neskirtos didžiagabaritėms atliekoms“,- priminė seniūnijos atstovai.

Pasipiktino

Ramongalių bendruomenė taip pat pasidalino liūdnomis žiniomis: „Nejaugi mes nemokame skaityti, kuris konteineris, kokioms atliekoms yra skirtas? Visas tekstilei skirtas konteineris buvo prigrūstas statybinių atliekų. Gal reikia pradėti statyti mobilias kameras, kad galėtume išsiaiškinti, kas iš mūsų nemoka skaityti?“

Pastebėta, kad už poros kilometrų, Vabalninke, yra atliekų surinkimo aikštelė, kurioje priima įvairias statybines atliekas. „Tad nereikėtų rinktis lengviausio kelio – savo šiukšles mesti kur papuola“,- primena ramongaliečiai.