Julius ir Ieva Kaveckai po kelionių nėrė į naują iššūkį – nusipirko šimtametę mokyklą

B. Petkevičiūtės nuotr.
Grįžusi iš kelionių jauna šeima – Julius ir Ieva Kaveckai - Latvelių kaime nusipirko seną mokyklos pastatą, kurį ketina prikelti naujam gyvenimui.
Ne kiekvienas ryžtųsi parduoti verslą užsienyje, sėstis ant motociklo ir leistis į aštuonių mėnesių kelionę po Europą. Tiesiog „pasileisti plaukus“ ir pasiduoti likimui... O grįžus, atokiame kaime nusipirkti šimtametę mokyklą ir ją prikelti naujam gyvenimui. Jauna sutuoktinių pora – Ieva ir Julius Kaveckai – tam pasiryžo. Jie iššūkius priėmė su šypsena ir drąsiai ne tik svajodami, bet ir kantriai dirbdami.

Įsikūrė buvusioje mokykloje

Apie biržietį Julių ir jo žmoną Ievą, kuri kilusi iš Mažeikių rajono, sužinojome iš vaizdo įrašų internete (https://youtube.com/@juliuskaveckas), kuriais pasidalino jo brolis, Biržuose žinomas verslininkas Justas Kaveckas. Viename iš įrašų jaunėlis Justo brolis su žmona vaikštinėja po ką tik įsigytą šimtametį, buvusios mokyklos pastatą Latvelių kaime, kuriame, beje, kadaise mokėsi Prezidentės Dalios Grybauskaitės mama. Jauni žmonės pasakoja apie savo planus, pastato remontą, svajones, lūkesčius...

Susitinkame sodyboje, prie raudonų plytų pastato, dideliais langais. Geras jausmas apima įvažiavus į Latvelių kaime esančios sodybos kiemą. Čia svetingai pasitinka draugiškai besišypsantys šeimininkai – Julius ir Ieva.

“Prašome prisėsti, svetainės dar nėra, tad pasėdėkime gamtoje“,- maloniai šypsosi Ieva ir priduria, kad po pokalbio skubės į miestą pietauti, o tada atgal į sodybą padirbėti.

Toliau skaitykite popierinėje arba elektroninėje laikraščio versijoje (PDF). Užsakyti galite http://www.birzietis.com